“Osmancık ihracat ile adından söz ettirecek”

Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Osmancık İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek 5. Olağan Genel Kongre’de ilçe bakanlığına seçilen Necmettin Tatar ve yeni yönetimi kutladı.

Osmancık 29.12.2014, 00:11 29.12.2014, 00:12
849
“Osmancık ihracat ile adından söz ettirecek”
Ak Parti Çorum Milletvekili Cahit Bağcı, Osmancık İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek 5. Olağan Genel Kongre’de ilçe bakanlığına seçilen Necmettin Tatar ve yeni yönetimi kutladı.
Ziyarette Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Ak Parti İlçe Başkanı Necmettin Tatar ve partililerle bir araya gelen Bağcı, TBMM’deki bütçe görüşmeleri nedeniyle 5. Olağan Kongre’ye katılamadığını belirterek yeni yönetimi tebrik etti.
Ziyarette merkezi hükümetin katkısıyla ilçeye yapılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Bağcı, Osmancık’a sanayi, çevre, eğitim ve turizm gibi alanlarda önemli yatırımlar yapıldığına vurgu yaptı.
Osmancık’ta yoğun çalışmalar neticesinde Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulduğuna işaret eden Bağcı, “Biz Çorum olarak ihracat yapan bir iliz. İnşallah buradaki Organize Sanayi Bölgesi’nde de üretim yapan, dünyaya ihracat yapan bir ilçe olacağız. Hem Samsun Limanı’na yakınlık hem de İstanbul’a erişim açısından ana güzergahta olmamız ilçemiz için bir avantajdır. Burada yatırım ortamının oluşacağından da gelecek adına ümitliyim. Organize Sanayi Bölgeleri teşvik sağladığı için ihracatçı firmalar yatırımı tercih ediyorlar. Bu yönüyle Osmancık avantajlı bir ilçe konumuna gelmiştir. Organize Sanayi Bölgesi de ilçemizin büyümesine, gelişmesine, istihdamın büyümesine, ekonominin büyümesine, ticaretin gelişmesine en büyük katkıyı sağlayacak yatırımdır” dedi.

“EĞİTİM’DE SORUN KALMADI”
Özellikle eğitim alanında yapılan yeni yatırımlarla Osmancık’ın hem okul hem de yurt noktasında hiçbir probleminin kalmadığını vurgulayan Bağcı “İmam Hatip Lisesi bahçesinde bir yurt inşaatı tamamlanmak üzere. Beraberinde 24 derslikli bir İmam Hatip Lisesi binası yapılıyor. Bu yatırımların tamamlanması ile Osmancık’ın İmam Hatip Lisesi noktasındaki sorununu çözmüş olacağız. Osmancık’ın en eski eğitim kurumlarından İnönü Zaferi Ortaokulu yenilendi. Koyunbaba okulunda ek kat artırımı ve mahalleye yeni okul yatırımı ile buradaki sorun çözülmüş oldu. Akşsemseddin Okulu ile ilgili de bir inşaat başlatma niyetindeyiz. 300 kişilik Yüksek Öğretim yurtları tamamlanmak üzere. Teşrifat malzemeleri alındı ve geçici kabul bekleniyor. İkinci dönemde öğrencilerin kalabileceği şekilde planlanıyor. Bir de Anadolu Lisemizin bahçesinde 300 kişilik yurdumuz var. Bu yönüyle Osmancık’ta okul ve yurt noktasında hiçbir problem kalmamıştır” diye konuştu.

YATIRIMLARIN AÇILIŞINI BAŞBAKAN DAVUTOĞLU YAPACAK
Osmancık’ta yapılan yatırımların bazılarının açılışının yapılmadığını belirten Milletvekili Bağcı, yatırımların açılışını Çorum programında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yapacağını ifade etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@