Kapılıkaya karşısına tesis

Laçin Kaymakamı Erhan, Kırkdilim’deki gizli buzlanma ve kaymakamlığın bakımı için, Başkan Gevşek de Vali Kara’dan ilçe sanayisinin kurulması için destek talebinde bulundu. Vali Kara da ödenek ve yol hizmetleri için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini bildirdi.

Laçin 31.12.2014, 17:10 31.12.2014, 17:11
1235
Kapılıkaya karşısına tesis
Vali Ahmet Kara 2014 yılının son ilçe ziyaretini Laçin’e gerçekleştirdi.
Yılın son ilçe ziyaretinde Vali Ahmet Kara’ya İl Garnizon Komutanı J. Kıdemli Albay Ahmet Çelik, İl Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, İl Müftüsü Mehmet Aşık ve Daire Amirleri eşlik etti. Laçin Kaymakamı Mehmet Erhan ve Kaymakamlık çalışanları Vali Ahmet Kara ve beraberindeki heyeti kaymakamlık önünde çiçeklerle karşıladı.
Vali Ahmet Kara’nın ilçeye yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Kaymakam Erhan ilçe hakkında brifing sundu. Erhan, Kırkdilim ve Laçin yolunda kış aylarında gizli buzlanmalar olduğunu ve bu nedenle çok sayıda kazaların meydana geldiğini söyleyerek bu konuda İl Özel İdaresi tarafından önlem alınmasını istedi. Kaymakam Erhan, Laçin Göleti olarak bilinen mesire alanına 4 kilometre yol yapılması gerektiğini söyleyerek, ayrıca daha iyi hizmet vermek amacıyla Kaymakamlık binasında 100 bin liralık bakım çalışması yapılmasının zaruri olduğunu, bu konuda girişimlerde bulunduklarını dile getirerek yardım talebinde bulundu.
Vali Ahmet Kara ve beraberindeki heyet Kaymakamlık ziyaretinin ardından Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Gevşek, Vali Kara’ya çalışmalarıyla ilgili brifing verdi. Laçin’e ara yollar yaparak ilçeyi genişletip büyütmek amacında olduklarını dile getiren Başkan Gevşek, ilçeye sanayi yapımı için çalışma başlattıklarını, 350 bin lira tutarında bir kaynağa ihtiyaç duyduklarını söyledi.
Laçin’de bulunan mesirelerin turizme kazandırılması için yardım talebinde bulunarak Kırkdilim Kapılıkaya mevkiini tam karşıdan gören geniş alanda bir iş adamının dinlenme tesisi yapmak istediğini söyleyen Ünal Gevşek, 220 bin Euro tutarında bir yatırımın yapılmasının söz konusu olduğunu vurguladı. Laçin’in iş makinesi ve teknik donanımdan yoksun olduğunu belirten Gevşek, ödenek talebinde bulunduklarını ama henüz yanıt alamadıklarını ifade ederek ödeneklerinin acilen ellerine geçmesi gerektiğinin altını çizdi.
Vali Kara ise, ilçeye iadeyi ziyarette bulunmak üzere geldiklerini, tüm sorunları çözmek için her zaman kendisiyle görüşülmesini isteyerek ödenek ve yol hizmetleri konusunda ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdi. Vali Kara Kırkdilim mevkiinde bulunan Kapılıkaya karşısındaki alanda inceleme yaparak Çorum’a döndü.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@