“Yönetici atamalarını kimsenin keyfine bırakmayacağız”

Türk Eğitim-Sen Şube Sekreteri Selim Aydın, Türk Eğitim-Sen’in MEB Kanunun iptali için her türlü çalışmanın içerisinde bulunduğunu ifade etti.

Güncel 29.04.2014, 22:05 29.04.2014, 23:06
425
“Yönetici atamalarını kimsenin keyfine bırakmayacağız”

Türk Eğitim-Sen Şube Sekreteri Selim Aydın, Türk Eğitim-Sen’in MEB Kanunun iptali için her türlü çalışmanın içerisinde bulunduğunu ifade etti. Bu kanunu tanımadıklarını daha işin başında iken her türlü iletişim aracı ile kamuoyuna duyurduklarını anlatan Selim aydın, bir an önce bu ucube düzenlemenin iptal edilmesini istediklerini söyledi. Bu süreçte yöneticilerin görevden alınması veya yeniden görevlendirilmesi için nasıl bir yol takip edilmesi gerektiği konusunda da bir sendika olarak duyarsız kalmanın mümkün olmadığını ifade eden Aydın, Türk Eğitim-Sen’in kanunun iptali ile ilgili her türlü çalışma ve gayretin içinde olduğunu anlattı. Hukuk mücadelesinden vazgeçmediklerini ve hukuku sonuna kadar kullanacaklarını anlatan Selim Aydın, yaptığı açıklamada; “Eğitim çalışanları asla yalanlara yalancılara yoldan geçen herkesi müdür yaparız diyenlere, istediğimiz adamı görevden aldırırız, istediğimizi görevlendiririz diyen yalancılara ve ahlaksızlara kimse itibar etmemelidir.

Türk Eğitim-Sen olarak; bundan sonra yapılacak olan yönetici atamayı da kimsenin keyfine bırakma niyetinde değiliz, meydan boş değil, kazanılmış hakları korumak için her türlü gayreti ortaya koyacağız” dedi.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@