“Yazıcıoğlu, sizin döneminizin şehidi, neden konuşmuyorsunuz?”

Erdal Özkan, “54 yıl önceki olayları dilinize doluyorsunuz, o dönemin sorumlularını suçluyorsunuz da, kendi döneminizle ilgili neden ağzınızı bile açmıyorsunuz? Biz, şehit liderimizin de dediği gibi, bir tek devlet tanırız. Devletin derini, paraleli, üçgeni, dörtgeni olmaz” dedi.

Güncel 25.03.2014, 00:27 25.03.2014, 00:28
439
“Yazıcıoğlu, sizin döneminizin şehidi, neden konuşmuyorsunuz?”

Büyük Birlik Partisi Çorum İl Başkanı Erdal Özkan, Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinin üzerinden 5 yıl geçtiğini, şüphelerle ilgili herkesin konuştuğunu, ama ülkeyi yöneten iktidar sahiplerinin hiç konuşmadığını belirterek, “İnsaf yahu! Edep yahu!” şeklinde tepki gösterdi.

Yazıcıoğlu’nun şehit olmasından bu yana 1825 gün geçtiğini ifade eden Erdal Özkan, yazılı açıklamasında şunları ifade etti:

“Yazıcıoğlu’nun şehadetinin üzerindeki şüphelerle ilgili herkes konuştu, herkes bir şeyler söyledi. Her ne hikmetse ülkeyi yöneten iktidar sahipleri hiç konuşmadı ve hala konuşmuyorlar. 54 yıl önce olan olayları, rahmetli Menderes'i diline dolayanlar, rahmetli Özal'ı diline dolayanlar, her ne hikmetse kendi iktidarları döneminde olan bir olayla ilgili ağızlarını dahi açmıyorlar.

Yıllar önce olan olayları istismar edip oy avcılığı yapanlara soruyoruz: Muhsin Yazıcıoğlu'nu neden konuşmuyorsunuz? Korktuğunuz ya da sakladığınız bir şeyler mi var? Yıllar önceki olayları o günkü yönetimlere mal ediyorsunuz da sizin döneminizde gerçekleşen bu vahim olaya ne diyeceksiniz? Bunu derin devlet, paralel devlet diye geçiştireceğinizi mi sanıyorsunuz?

Biz şehit liderimizin de dediği gibi bir tek devlet tanırız. Devletin derini, paraleli, üçgeni, dörtgeni olmaz . Siz ülkeyi doğru düzgün yönetirseniz bunlar olmaz.

Şehit liderimizin olayı ile ilgili tek sorumlu ülkeyi yöneten iktidar sahipleridir. Bu olayı bir an önce aydınlatmak zorundadırlar.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@