Vali Çiftçi’den Anneler Günü mesajı

Valimiz Mustafa Çiftçi, Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, sevgi, şefkat, huzur, güven ve karşılıksız dua denildiğinde akla ilk gelen annelerin, hatırlanmalarına vesile olan “Anneler Günü’nü tebrik ettiğini ifade etti.

Güncel 13.05.2019, 01:24
192
Vali Çiftçi’den Anneler Günü mesajı

Nefes almaya başlanılan ilk andan itibaren insanlara hayat rehberliği yapan annelerin, aynı zamanda ilk öğretmenler olduğunu kaydeden Vali Çiftçi, “Bizler için her mihnete katlanan, hiçbir zorluktan yılmayan annelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

“Cennet annelerin ayakları altındadır” inancını taşıyan insanlar olarak, Annelerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğinin bilincinde olduklarını belirten Vali Mustafa Çiftçi, şunları dile getirdi: “Onlara sevgi ve hürmet göstermenin ibadet etmek kadar sevap olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple onlara değil saygısızlık yapmak, “üf” bile demenin doğru olmayacağının idrakindeyiz.

Bizleri birbirimize bağlayan ve birlikte yaşama irademizi kuvvetlendiren en güçlü bağ, fıtratımızda olan ve annelerimizin filizlendirip geliştirdiği sevgi, karşılıksız fedakârlık ruhu ve merhamettir. İnsanlık âlemi olarak barış, huzur ve güven dolu bir gelecek istiyorsak, annelerimizde tezahürünü gördüğümüz şefkat ve merhamet duygularını hayata hâkim kılmak için çalışmamız gerekmektedir.

Çalışma hayatında kariyer yapmayı anneliğin alternatifi gibi gösteren ve anne olmayı değersizleştiren zihniyetin, anneliğin bir toplumun maddi ve manevi varlığı için taşıdığı önemi anlayamamaktan, çocuklar için taşıdığı manayı bilememekten, çocuk ruhunu hatırlama ve anlama çabası içine girememekten, kaynaklandığını düşünüyorum. İstikbalimiz demek olan çocuklarımızın ruhen ve bedenen sağlıklı yetişmesi, sağlam ve dengeli bir kişiliğe sahip olması, ancak dünyayı tanımaya başladığı anlarda anne kucağının güven dolu sıcaklığını hissetmesiyle mümkün olabilir.

Bu vesileyle ebediyete intikal eden şefkat, merhamet ve fedakârlık timsali annelerimize Yüce Allah’tan rahmetler diliyorum. Hayatta olan annelerimize huzurlu, sağlıklı ve mutlu ömürler niyazıyla günlerini tekrar tebrik ediyorum” dedi

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@