“Türkiye’nin yıkılmasına izin vermeyeceğiz”

Çorum Milli İrade Platformu’nun daveti üzerine Çorum’a gelen Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Çelik, Türkiye’de darbeler konulu konferans verdi.

“Türkiye’nin yıkılmasına izin vermeyeceğiz”

Çorum Milli İrade Platformu’nun daveti üzerine Çorum’a gelen Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Çelik, Türkiye’de darbeler konulu konferans verdi.

02 Mart 2014 Pazar 19:32
“Türkiye’nin yıkılmasına izin vermeyeceğiz”
Türklerin tarihte 340 devlet kurduğunu belirterek Türkiye’nin son devlet olduğunu ve bu devletin yıkılmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını Diyanet Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız yaptı.

Türkiye’nin önemli günlerden geçtiğini ve gündemin çok yoğun olduğunu anlatan Yıldız, Çorumlu Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu duruma sessiz kalmamak istediklerini belirtti. Halkı bilinçlendirmek amacıyla Milli İrade Platformunu oluşturduklarını kaydeden Yıldız, “Allah’ın iradesi dışında irade ümmetin çıkarları dışında hiçbir cemaat ve fırkanın çıkarlarını tanımıyoruz” dedi.

KAMU MALI YİYENİN CENAZE NAMAZI BİLE KILINMAZ

Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çelik, 28 Şubat postmodern darbesinin yıldönümünde “Türkiye’de Darbeler” konulu konferans vermenin manidar olduğunu kaydederek türklerin tarih boyunca 340 devlet kurarak bir rekor kırdıklarını bunun 340 devlet yıkmış olarak da düşünülebileceğini söyledi.

Tarihçilerin “tarihten Türkleri çıkartırsanız geriye tarih diye bir şey kalmaz” sözünü savunduğunu anlatan Prof.Dr. Mehmet Çelik, Devlet Tiyatrosu Salonu’nda verdiği konferansta “Türkler Ortaasya’dan başlayıp, 3 kıtaya yayılmış ve 15 büyük imparatorluk kurmuş. Sonuncu Osmanlı İmparatorluğu Viyana’ya kadar dayanmış. Dünyanın başına bela olmuşuz. Mazlumların yanında olurken, zalimlerin düşmanı olmuşuz” dedi.

Avrupa’nın sanayi devri ile birlikte yeni bir Avrupa’nın dizayn edildiğini anlatan Çelik, Avrupa’nın korkusunun hammadde olmadığını ve asıl korkunun enerji olduğunu vurguladı. Avrupa’da 5’e alınan hammaddenin işlendikten sonra 50 ye satıldığını kaydeden Mehmet Çelik, “bu kazancı kaybetmek istemeyen Avrupa çeşitli yollar aradı. Korkuları hammadde değil bunu işleyecek ve kullanılmasını sağlayacak enerjiydi bu da Osmanlı topraklarında mevcuttu. Yani petrol. Bu petrolün bir şekilde Avrupa’ya taşınması gerekiyordu ancak Osmanlı İmparatorluğu buna engeldi.

Osmanlı tespihteki imame gibi birleştirici güçtü onun yıkılması ile bağlarda kopacaktı. Bu nedenle çeşitli oyunlar oynanarak Osmanlı bir savaşın içine çekildi. 1. Dünya savaşında 2.6 milyonu sivil olmak üzere 5 milyon insanımız hayatını kaybetti. 5 milyon km2’de toprak kaybettik” dedi.

Avrupanın başka bir oyununun ise Türklerde bulunan ve genetik olarak gelen biri etnik diğeri dini olarak bulunan ilahi kefiretullah denen cihan hakimiyeti mefkuresinin yıkılması yönündeki çalışmalar olduğunu belirten Çelik, 1. Dünya Savaşı’nın ardından ilahi kefiretullahı besleyen damarların kesildiğini ifade etti.

Türklerin tarihte dedesinin mezar taşını okuyamayan ve babasının bıraktığı mektubu anlamayan tek millet olduğunu anlatan Prof.Dr. Mehmet Çelik, “kendini solcu olarak niteleyenler, düşmanı yendik Sevri yırtıp attık derken sağ tarafsa Sultan Vahdettin Sevr’i imzalamadı diyor. Solunki ideolojik, sağınki ise cehalet. Vahdettin, Cibali’deki karakola bile sözünü geçiremiyordu. Sevr diye bir anlaşma yoktur. Bubir projedir ve sonuna kadar uygulanmıştır. Haritalardaki Sevr olarak gösterilen ise 1927’de Genelkurmayda çizilmiş uydurma bir haritadır halkı keklemek için” diye konuştu.10 yıl önce İMF’den borç alan Türkiye’nin borcu sıfırladığını ve dünyada söz sahibi bir ülke haline geldiğini anlatan Çelik, Türkiye’de ve dışarıda bir takım çevrelerin Türkiye’ye karşı bir operasyon içerisinde olduğunu dile getirdi. Hırsızlığın insanlık tarihinin başından beri bulunduğunu ve her partide görülmesine rağmen sanki AKP yapıyor gibi bir algı oluşturulmak istendiğini söyleyen Çelik, AKP’nin çok geniş bir kitleye hitap ettiğini, bu nedenle bu partide bulunan bazılarının da menfaat peşinde olabileceğini kaydetti.

Çelik, “Ayakkabı kutularıyla, ses kasetleriyle bir oyun oynamaya çalışıyorlar. Ben din eğitimi de almış bir insanım, medrese eğitimi de gördük, ilahiyat eğitimi de aldım. Kamu malını yiyen adamın burnundan Allah fitil fitil getirecektir. Bizim fıkhımızda bu adamların cenaze namazı bile kılınmaz. Buna göz yuman, imkan sağlayan Recep Tayyip Erdoğan dahi olsa Allah kahretsin. Bu ülke, Afrika’da bir damla suyun hasretini çeken çocuğun, Filistin’de kan ağlayan çocuğun, Bağdat’ta tecavüze uğrayan kadının umududur. Buna taş koyan adam, namaz da kılsa, oruç ta tutsa bizim yanımızda yeri yoktur. Türkiye son devletimiz. Artık devlet yıkıp, yeni devletler kurmayacağız. Bu devletin yıkılmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.
(Erkan BAYATLI)

Son Güncelleme: 02.03.2014 21:31