14 Şubat 2014 Cuma 22:31
“TOKİ’deki doğalgaz sorunu SYDV aracılığıyla çözüldü”
Geçtiğimiz günler TOKİ’de yoksul, dul ve engelli vatandaşların yaşadığı 160 hanenin 25 bin 800 TL olan doğalgaz borcu nedeni ile doğalgazlarının kesildiğini hatırlatan TOKİ Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Koca, sorunun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından çözüldüğünün altını çizdi.

Yönetim olarak gerekli mağduriyetin giderilmesi için dilekçe ile Valiliğe başvuruda bulunduklarını kaydeden Koca, “Başvurumuz Vali Sabri Başköy tarafından onaylanarak 6 Şubat’ta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gönderildi. Bunun üzerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 25 bin TL olan doğalgaz borcumuzu ödeyerek, mağduriyetimizi ortadan kaldırdı. Bu konuda bize yardım eden Valimiz ve AK Parti’ye teşekkür ediyorum” dedi.

“TOKİ SORUNU SOSYAL YARDIMLAŞMA ÇÖZDÜ”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ise TOKİ’de yaşanan doğalgaz sorununun çözüme kavuşturulmasında CHP’nin kamuoyunu yanılttığını ifade ederek, “İnsanların mağduriyetinden yararlanmak isteyen var. TOKİ’de yaşanan bu olayın çözümünü kendileri çözmüş gibi gösteriyorlar. Ama ceplerinden bir kuruş para bile vermemişlerdir. Onların o gün orada bulunması tamamıyla bir tesadüftür” dedi.

TOKİ’NİN DOĞALGAZ MAĞDURİYETİNİ ÇÖZECEĞİZ
TOKİ’de doğalgaz mağduriyetinin geçtiğimiz yıllarda da yaşandığını anlatan Köse, “Bu üçüncü kez oldu. Şimdiki olduğu gibi o zaman da doğalgaz parası Sosyal Yardımlaşma Vakfımız tarafından ödenmişti. Geçtiğimiz dönemlerde de 21 bin TL ve 8 bin TL’lik doğalgaz faturası yine Sosyal Yardımlaşma Vakfımız tarafından yatırılmıştır” diye konuştu.

AK Parti olarak bu sorunun bir daha yaşanmaması için bir proje hazırladıklarını anlatan Köse, “Bu sorun oranın merkezi sistemden olmasından kaynaklanıyor. Bazı vatandaşlarımız doğalgaz borcunu ödemediği için ödeyenler mağdur oluyor. Ama hazırladığımız proje ile bu sorun ortadan kalkmış olacak. Bu proje ise önümüzdeki yıl hayata geçecektir” dedi.84 KİŞİYE 89 MİLYON YARDIM YAPILDI
Sosyal Yardımlaşma Vakıfları’nın mağdur insanların her zaman yanında olduğunu kaydeden Köse, “Bu TOKİ örneği AK Parti’nin sosyal devlet anlayışının en güzel örneğidir. Nerede bir mağdur ve ihtiyaç sahibi varsa, Sosyal Yardımlaşma Vakfının aracığı ile insanlarımızın mağduriyetini gidermiş oluyoruz” diye konuştu.

2013 yılında Sosyal Yardımlaşma tarafından Çorum merkezde 25 milyon, il genelinde ise 89 milyon TL bir yardım yapıldığını belirten Köse, “AK Parti iktidarından önceki 2002 yılında ise 2 milyon 800 TL’lik bir yardım yapılmıştır. Bunu bazıları yanlış anlayabilir ama 2002’de 80 bin yardıma muhtaç insanımız varken 2013’de ise bu sayı 84 bin olmuştur. Ne kadar para artarsa o kadar yardıma muhtaç insana yardım edildi mantığı yanlış bir mantıktır” şeklinde konuştu.

SİYASİ GÖRÜŞ VE RENKLER GÖZETMEKSİZİN HİZMET VERDİK
AK Parti olarak Çorum’un 14 mahallesinin ne sorunu varsa çözmeye çalıştıklarını vurgulayan Köse, “Her mahallemize eşit şekilde hizmet verdik ve sorunlarının takipçisi olduk. Siyasi görüş ve renkler gözetmeksizin hizmet verdik.

Seçim zamanları meydana inip mağdur insanlarımızın üzerinden geçinmedik. Biz 364 gün her zaman vatandaşımızın yanında olduk. Çünkü biz milletin partisiyiz” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 14.02.2014 22:34