“Sanayi sicil belgesi” için son tarih 31 Aralık

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak ve Şube Müdürü Süleyman Alıç, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, 13-19 Ekim tarihleri arasında kutlanan Ürün Güvenliği Haftası etkinliklerine verilen destekten dolayı teşekkür ettiler.

Güncel 18.12.2014, 00:17 18.12.2014, 00:18
1272
“Sanayi sicil belgesi” için son tarih 31 Aralık
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat Ocak ve Şube Müdürü Süleyman Alıç, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, 13-19 Ekim tarihleri arasında kutlanan Ürün Güvenliği Haftası etkinliklerine verilen destekten dolayı teşekkür ettiler.
İl Müdürü Murat Ocak, 2 Ağustos 2013 tarih ve 28726 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6495 sayılı Torba Kanun neticesinde 31 Aralık 2014 tarihine kadar Sanayi Sicil Belgesi alacak işletmeler için idari para cezası affı getirildiğini, yine Bakanlıkça yayımlanan 2014/11 sayılı Sanayi Sicil Tebliğine göre mikro işletmelerin kapasite raporu bilgilerini internet ortamında sisteme kendilerinin kolayca girebileceğini söyledi.
Ocak, “6948 sayılı Sanayi Sicili Kanunu kapsamında ilimizde üretim yapan işletmelerin ve sanayi sicil belgesi olmayanların zaman kaybetmeden Bakanlık web sitesi sanayi.gov.tr adresinden e-hizmetler bölümünden sanayi sicil bilgi sitemize girerek veya https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden sitemize girerek, kullanıcı adı ve şifre alarak siteye kayıtlarını yaptırabilecekler. Sonrasında sanayicilerimiz İl Müdürlüğü’ne gelerek belgelerini alabilirler. Sisteme giriş yapamayanlar İl Müdürlüğü’ne başvurarak işlemlerini yaptırabilecekler, aksi takdirde işletmelerin cezai işleme maruz kalacaktır” dedi.
Ziyarette, her yıl verilmeye başlanan Verimlilik Proje Ödülleri konusunda da bilgilendirmede bulunan İl Müdürü Murat Ocak; “Bakanlığımız tarafından ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına ve ekonominin verimlilik temelli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak; sanayi ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin uygulamış oldukları verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla her yıl ‘Verimlilik Proje Ödülleri’ verilmektedir. Buna göre, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler ve kamu kurumları uygulamış oldukları verimliliği artırma projeleri ile ödüle başvurabileceklerdir. Bu kapsamda, ödüle başvurmak veya bağımsız değerlendirici olarak süreçte yer almak isteyenlerce http://vgm.sanayi.gov.tr internet adresinde yer alan Başvuru Formunun 9 Ocak 2015 tarihine kadar doldurularak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir. Konuyla ilgili afiş ve broşürlerin tüm kamu kurum ve kuruluşlarının e-posta adreslerine gönderilecektir” şeklinde konuştu.
TSO Başkanı Başaranhıncal da, işletmelerin cezalı duruma düşmemeleri için gerekli resmi işlemleri bir an evvel yaptırmalarının işletmelerin lehine olacağını söyledi. Başaranhıncal ayrıca, Verimlilik Proje Ödülleri Projesi’nin de önemli bir proje olduğunu belirterek “İşletmelerimiz bu projeyi iyi değerlendirmeli. İlimizden bir ya da birkaç firmanın bu ödülü alması, ilimizin marka değerine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@