“Proje” eğitimi ilgi gördü

Hitit Üniversitesi ve TÜMSİAD Çorum Şubesi işbirliğiyle “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimi (PCM) düzenlendi.

Güncel 24.12.2014, 01:26 24.12.2014, 01:27
501
“Proje” eğitimi ilgi gördü
Hitit Üniversitesi ve TÜMSİAD Çorum Şubesi işbirliğiyle “Proje Döngüsü Yönetimi” eğitimi (PCM) düzenlendi.
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Çorum Şubesi’nden yapılan açıklamada “Avrupa Birliği, Avrupa Komisyonu, Kalkınma Ajansları, Ulusal Ajans ve Bakanlıkların açtıkları proje çağrılarına yönelik olarak kişilerin ve kuruluşların proje yazma kapasitelerini artırma amacıyla geçtiğimiz günlerde yaptığımız duyuru üzere programlanan Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’nin müracaatların ve katılımın planlanan sayının üzerinde olması nedeniyle 19-22 Aralık tarihleri arasında dört gün iki grup halinde saat 18.00-20.00 ve 20.00-22.00 olmak üzere Cuma akşamı itibarı ile eğitim verilmeye başlanmıştır” denildi.
TÜMSİAD tarafından yapılan açıklamada konuyla ilgili şu bilgiler verildi: “Hitit Üniversitesi Proje Koordinatörü ve Öğretim Üyesi Mehmet Aydınkal, Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Bilici ve Hitit Üniversitesi MYO Öğretim Görevlisi Doğan Demirci hocaların katkısıyla proje yazma eğitimine katılımcı olarak üylerimiz, halkımız, firma sahipleri, ilçeler, yakın iller ve Hitit Üniversitesi öğrencileri olmak üzere yaklaşık 75 kişi katılmaktadır.
Türkiye’de Avrupa Birliği tarafından finanse edilen proje konuları, programlar ve hibe imkanları, mevcut durum analizi, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, hibe programları başvuru formları ve eklerinin hazırlanması, bütçeleme ve Erasmus+ konularında bilgiler aktarılmaktadır. İlimize, üyelerimize özellikle bu işe hevesli öğrencilerimize bilgi kazandırıp iş yapma adına katkı sağlamak amaçlanmıştır. Eğitim katılımı ücretsiz olup, katkılarından dolayı başta üniversitemize, özverili hocalarımıza, iş geliştirme ve inavasyon komisyon başkanımıza, emeği geçenlere eğitimin hayırlara vesile olması dileklerimizle şimdiden teşekkür ediyoruz.”
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@