Mustafa Köse: “Milletimiz oyunlara gelmeyecek”

Gezi Parkı ile başlayan ve 17 Aralık’la devam eden süreçte 28 Şubat’ta olduğu gibi millet iradesinin hiçe sayıldığını ve ülkenin geleceğine ipotek konulduğunu savunan Köse, dün bu oyunlara izin vermeyen milletin, birlik ve beraberliğini bozmadan bugünde hayata geçirilmeye çalışılan kirli senaryolara asla müsaade etmeyeceğine inandıklarını vurguladı.

Güncel 28.02.2014, 22:20 28.02.2014, 23:22
485
Mustafa Köse: “Milletimiz oyunlara gelmeyecek”
Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, 28 Şubat sürecinde oynanan oyunların bugünde oynan istediğini söyledi.

AKP Düvenci Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuşan Merkez İlçe Başkanı Köse, 28 Şubat sürecinde alınan kararlarla millet iradesi hiçe sayılırken, geleceğine ipotek konulduğunu belirtti. Köse, dün bu ülke üzerinde oynanan oyunlara izin vermeyen milletin, birlik ve beraberliğini bozmadan bugünde hayata geçirilmeye çalışılan kirli senaryolara ve oyuna asla müsaade etmeyeceğinin altını çizdi.

Gezi Parkı olaylarıyla başlayan, 17 Aralık operasyonuyla devam eden sürecin milletin iktidarının engellenmesine yönelik bir operasyon olduğunun altını çizen Köse, iftiralarla, karalamalarla AKP’nin yıkılmak istendiğine dikkat çekti.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu yolda yürümeye devam edeceklerinin altın çizen Köse, “Biz gücümüzü milletten alıyoruz ve dayanak noktamız da millet. Milletten aldığımız yetkiyi sadece ve sadece yine milletimiz için kullandık. Bundan sonra da milletle bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Şu iyi bilinmelidir ki bizi hiçbir güç milletimizden ayıramayacak” dedi.


Türkiye’de olağanüstü bir süreç yaşandığını anlatan Köse, “Millet iradesini bertaraf etmek için yapılan operasyonları birlikte izliyoruz. Ülkedeki güven ve istikrar ortamını kaldırarak kaosa sürüklemek istiyorlar. Geçmişi biraz hatırlayın. 2001 krizinde bir gecede bu millet bir gecede fakirleştirildi. Borçluların borç yükü bir anda üç kat artış gösterdi. Ülkede soygun yapıldığı söyleniyor. Bu ülkede soygun olsaydı IMF’ye olan borcumuz biter miydi?. Merkez Bankası’ndaki döviz rezervimiz artar mıydı? Hızlı tren projeleri hizmete girer miydi? 3. köprü inşaatı ve havaalanı inşaatı, Kanalistanbul projesi olur muydu?

Bu karalama kampanyalarının, iftiraların şiddetinin artarak devam edeceği belirtiliyor. 76 milyon insanımızla kader birliği yaptık. Bu millet daha önce bir kısım çevrelerce ötekileştirilmişti. İnsanlar sınıflara ayrılmıştı. Ama AKP ne yaptı hiç kimseyi ötekileşmeden toplumun tüm katmanlarını kucakladı. Son bir yıldır terör olayları nedeniyle şehit cenazesi gelmiyor. Kan aksın diye vatanı satmakla suçladılar. Hergün kan aksın, analar ağlasın bizde istediğimizi yapalım dediler. İstedikleri gibi at oynatma hevesinde olanlar 30 Mart’ı dört gözle bekliyorlar. Bu millet bu tuzağa bu oyuna gelmeyecek. Başbakanımıza hep birlikte destek olacağız” diye konuştu.

30 Mart’ın belediye başkanlığı seçimlerinden ibaret olmadığına vurgu yapan Köse, “Çok önemli bir dönemeçten geçiyoruz. Bu yüzden 30 Mart bu milletin geleceğinin tayin edildiği bir seçim olacak. 2011 genel seçimlerinde Düvenci, AKP’yi 950 oyla destekledi. Bu seçimde de destek olacak. Rehavete kapılmadan gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız. Zahmetsiz rahmet yok. Necmettin beye ve ekibine destek vereceğiz. Düvenci bugüne kadar hak ettiği hizmetleri alamadı. Hizmete talip olan başkanımıza destek olacağız. Düvenci’yi daha güzel ve daha yaşanabilir bir belde haline getireceğiz” dedi. (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
15°
parçalı az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@