Meslek yüksekokulları Çorum’da toplanıyor

“Meslek Yüksekokullarında Kalite: Mevcut Durum, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu Ulusal Konferans, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) işbirliğiyle Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde 06-07 Mart 2014 tarihlerinde YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve çok sayıda üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Güncel 04.03.2014, 23:57 05.03.2014, 00:33
668
Meslek yüksekokulları Çorum’da toplanıyor

“Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi” (METEK) kapsamında Hitit Üniversitesi Rektörlük Salonu’nda gerçekleştirilecek konferansta, meslek yüksekokullarının yapısı, eğitim kalitesi ve eğitimden istihdama geçişte yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışılması amaçlanıyor.

İki gün sürecek konferansa ayrıca Çorum Valisi Sabri Başköy, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Durmuş Günay ve Prof. Dr. Mehmet Şişman, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü ve Yükseköğretim Kurulu MYO Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. Mahmut Özer, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ömer Açıkgöz, Mesleki Yeterlilikler Kurumu Başkanı Bayram Akbaş, yazar ve Kapadokya MYO Mütevelli Heyeti Başkanı Alev Alatlı, TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler, çok sayıda üniversitenin rektörü, akademisyenler, MÜSİAD, Eğitim-Bir-Sen, SETA Vakfı gibi kuruluşların temsilcileri katılacak.

Mesleki ve Teknik Eğitimde uygulanabilir, ölçülebilir ve sürdürülebilir bir kalite sistemi oluşturulmasını hedefleyen METEK Projesi; AB ve Türkiye tarafından ortaklaşa finanse ediliyor. Mayıs 2012’de başlayan Proje, Mayıs 2014’te tamamlanacak. Proje kapsamında, Mesleki ve Teknik Eğitimde okullar düzeyinde kalite uygulamalarını izleme, değerlendirme ve destekleme, toplumda kalite kültürünün gelişmesine yönelik çalışmalar yapma, müfredat geliştirme, öğretmen ve yönetici eğitimleri düzenlemek ve kamuoyunda mesleki ve teknik eğitimde kalite kültürünün oluşması için farkındalık yaratmaya yönelik çok sayıda etkinlik yürütülüyor.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
parçalı az bulutlu
banner133
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:12
Yatsı 21:58
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@