Mahmut Tunaboylu anıldı

Gazeteci-Yazar merhum Mahmut Tunaboylu, doğumunun 63. yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Mahmut Tunaboylu anıldı

Gazeteci-Yazar merhum Mahmut Tunaboylu, doğumunun 63. yıldönümünde kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

18 Ocak 2017 Çarşamba 19:19
Mahmut Tunaboylu anıldı

Çorum Gazeteciler Cemiyeti tarafından Mahmut Tunaboylu’nun vefatının 15. yılı nedeniyle saat 13.30’da Ulumezar’da bir anma etkinliği düzenlendi.

Mahmut Tunaboylu’nun babası Emekli Öğretmen ve Gazeteci Müslüm Tunaboylu ile aile mensuplarının yanısıra Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Genel Müdürümüz Mehmet Yolyapar, Cemiyet Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli, Cemiyet üyesi gazeteciler, Tunaboylu’nun arkadaşları ve çok sayıda seveninin hazır bulunduğu anma etkinliği Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak dua edildi.

Gazeteci-Yazar Mahmut Tunaboylu’nun kabrine ailesi ve sevenlerince karanfil bırakılan anmada konuşan Müslüm Tunaboylu, oğlu Mahmut Tunaboylu ile ilgili bazı hatıralarını paylaşarak soğuk ve yağışlı havaya rağmen anma programına katılanlara teşekkür etti.

Programa katılan yazar dostları da unutulmamanın çok güzel bir duygu olduğunu, insanlara hizmet edenlerin ve geleceğe bir eser bırakanların hayırla yad edildiğini, Mahmut Tunaboylu’nun da yazılarıyla bu isimlerden biri olduğunu dile getirerek yazarla ilgili anılarını anlattılar.

MAHMUT TUNABOYLU KİMDİR?

Gazeteci-Yazar Mahmut Tunaboylu, 18 Ocak 1954 tarihinde Çorum’da doğdu. Orta öğreniminin ardından gazeteciliğe başladı. Yaygın basın ve mahalli gazeteler ile yerel televizyonlarda görev yapan Tunaboylu, 1980 yılından itibaren radyo için oyun yazmaya başladı. Tunaboylu'nun yazdığı oyunlar, TRT Ankara, İstanbul ve İzmir Radyoları ile KKTC Bayrak Radyosu'nda yayımlandı. Roman, oyun ve senaryo dallarında 14 ödül alan Tunaboylu’nun 9’u ödüllü 10 kitabı yayımlandı. 31 Aralık 2002 tarihinde 48 yaşında hayatını kaybeden Tunaboylu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 18.01.2017 19:25