“İhtilal dönemlerinde bile böyle bir zulüm görülmedi”

AKP’nin kendi paralel devletini kurmak istediğini belirten Alparslan, “Bu anlayış milleti çatışmaya sürükleyecektir. Hükümet ile cemaat arasındaki çekişmenin bedeli millete ödetiliyor. Dün görevden almaların İdari Mahkemeye göreve iadesini sağlayan kanunu çıkaran bu anlayış bugün yöneticilikleri kazanılmış hak statüsünden çıkarmaya çalışmaktadır” dedi.

Güncel 25.02.2014, 22:56 25.02.2014, 22:57
752
“İhtilal dönemlerinde bile böyle bir zulüm görülmedi”
Türk Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mahmut Alparslan, Milli Eğitim Teşkilatlanma yasası değişikliğinin yasal bir düzenlemeden çok tasfiye operasyonu olduğunu belirtti.

Bu denli kadrolaşma hareketinin hiçbir dönemde görülmediğini vurgulayan Alparslan, “Bugün burada bütün sendikaları, kamuda örgütlenen tüm sendikaları görmek isterdik” diyerek, AKP’nin devleti devşirme operasyonuna izin vermeyeceklerini dile getirdi.

17 Aralık operasyonu paronayasına bürünen siyasi iktidarın devlet bürokrasisine operasyon düzenlediğini, binin üzerinde devlet memurunun yerini değiştirerek 100 binin üzerinde yöneticinin görevlerine son verdiğini ifade eden Alparslan, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“AKP kendi devletini kurmak, kendi paralel devletini kurmak istiyor. Bu anlayış milleti çatışmaya sürükleyecektir. Hükümet ile cemaat arasındaki çekişmenin bedeli millete ödetiliyor. Dün görevden almaların İdari Mahkemeye göreve iadesini sağlayan kanunu çıkaran bu anlayış bugün yöneticilikleri kazanılmış hak statüsünden çıkarmaya çalışmaktadır.

Bu yasaya ellerini ovuşturarak sevinenler unutmasın rüzgar eken fırtına biçer.

Bugün bir yerlere gelme heyecanı ile tabiri caizse gerdeğe girecek gelin gibi heyecanla bekleyenler siyasi iktidar değişince başlarına ne geleceğini akıllarından çıkarmasınlar.

Haklarımızın gasp edilmesine, geleceğimizin karartılmasına sessiz kalmayacağız.

AKP siyasi iktidarı yolsuzluktan arınma yerine denetimden ve kontrolden arınma yolunu tercih etmiştir.

AKP kendi devlet bürokrasisini kurarak kapıkulu zihniyetinde memur istemektedir.

Ancak bu devlet, hükümetlerin değil milletindir. Hükümetin memuru değil devletin memuru olacağız.

İş güvencesinin ortadan kaldırılmasına kapı kulu memurluğuna, yandaş kayırmasına, liyakate değil sadakate dayalı adamcılığa benim adamım anlayışına izin vermeyeceğiz.

Bizim geleceğimiz gençlerimizin geleceği çocuklarımızın geleceği için baskı ve zulme dayalı bu anlayışla mücadele etmeye devam edeceğiz

Başbakanı, Milli Eğitim Bakanını ve AKP milletvekillerini uyarıyoruz. Yanlış yoldasınız. İnsanları ayrıştırıyor ve ötekileştiriyorsunuz. Sizin yanınızda makam ve mevki kapmak için bugün size alkış tutanlar dün siz iktidar değilken yanınızda yoktu. Yarın iktidardan düştüğünüzde yine yanınızda olmayacaklar. Yüz binin üzerinde idareciyi görevden almakla hiçbir şey kazanamazsınız. 20 yıldır idarecilik yapan insanları sınıflara sokarak eğitimin kalitesini yükseltemezsiniz. Bu bir tasfiye operasyonudur.”
(Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@