Hüseyin Oruç: “Başbakan’ın özür gafletini kınıyoruz”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Oruç, Başbakan Erdoğan’ın sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak yayınladığı taziye mesajını sert bir dille kınayarak, bu durumu ‘gaflet’ olarak nitelendirdi.

Güncel 27.04.2014, 20:06 27.04.2014, 21:51
1099
Hüseyin Oruç: “Başbakan’ın özür gafletini kınıyoruz”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Hüseyin Oruç, Başbakan Erdoğan’ın sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili olarak yayınladığı taziye mesajını sert bir dille kınayarak, bu durumu ‘gaflet’ olarak nitelendirdi.

Başbakan Erdoğan’ın bu taziyesinin yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı seçilebilmek adına 17 Aralık süreciyle birlikte kırıp döktüğü yurt dışındaki akıl hocalarından özür dileme anlamı taşıdığını savunan Hüseyin Oruç, Erdoğan’ın atalarımızın kemiklerine sızlatma pahasına yaptığı bu özrü kabul etmediklerini bildirdi.

Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı’nın 5. Olağan Genel Kurulu’na katılan ve bir konuşma yapan Oruç, milli görüş davasının islam davası olduğunu belirterek, insanlığın kurtuluşunun tek reçetesinin milli görüşten geçtiğini ifade etti.

43 yıldır siyaset arenasında mücadele ettiklerini vurgulayan Oruç, “Diğer siyasi partilerden bizi ayıran en önemli özelliğimiz 43 yıldır yapamayacağımız hiçbir şeyi vaat etmeyişimizdir. İktidara geldiğimizde insanlara ne söz verdiysek fazlasıyla yaptık.

Aldığımız ve verdiğimiz nefesin hesabını vereceğiz. Bundan hiçbir şekilde kurtuluş yoktur. Bundan hiçbir şekilde kurtuluş yoktur” dedi.

Milli görüşçüler olarak kendilerine belirledikleri bir hedefin bulunduğunu söyleyen Oruç, 7 milyarlık insanlık aleminin saadete kavuşması için mücadele ettiklerini bildirdi. Oruç, “Bizim mücadelemizde sadece oy hesabı yoktur. Aldığımız oyun özgün bir ağırlığı vardır. Altının hacmi küçüktür ama paha biçilmez. Bizim oylarımız da aynı bu şekildedir. Biz hiçbir zaman kaybeden bir topluluk olmadık. Her türlü zorluklara rağmen hakkı savunduk. Bizimle aynı hedefe yönelen bizden başka hiçbir siyasi parti yoktur. İnsanlar söylemleriyle eylemleriyle ne kadar farklı olduklarını gösteriyorlar. 43 yıllık siyasi hayatımızda kimseyi aldatmadık” şeklinde konuştu.Milli görüşçüler olarak MHP’lilerin de, CHP’lilerin de, başbakanın da içerisinde bulundukları yanlıştan kurtulması için mücadele ettiklerini kaydeden Oruç, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bizi AKP’ye payanda yapmak istediler. Başarılı olamadılar ve hırçınlaştılar. Ahlak bekçiliği yapanlar, insanların ahlaklarının bozulması için ellerinden ne geliyorsa onu yapıyorlar. Ama yaptıkları yanlışın hesabı birgün sorulacak.

Rahmetli hocamız, ılımlı islam projesine ve dinler arası diyaloga şiddetle karşı çıktı. Her zamankinden daha fazla çalışmak zorundayız. Başka çıkış yolu yok. Bu davadan ayrılanlar unutmasın ki, yok olup gideceklerdir. Milli görüş eşittir islamdır. İnsanların kurtuluşunun tek reçetesi bu davaya hizmet etmektir.”
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@