“Hitit Üniversitesi ile ortak projeler gerçekleştirebiliriz”

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Tıp Fakültesi öğretim üyesi kadrosunun güçlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Rektör Prof.Dr. Reha Metin Alkan da, Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi sayesinde, Sağlık Bakanlığı ile ortak projeler üzerinde çalışabileceklerini ifade etti.

Güncel 13.04.2014, 20:47 13.04.2014, 22:35
888
“Hitit Üniversitesi ile ortak projeler gerçekleştirebiliriz”

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Destek ve Laboratuar Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hakkı Gürsöz’ün de katıldığı ziyarette başta Tıp Fakültesindeki gelişmeler olmak üzere üniversitedeki gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Bakan Yardımcısı Kafkas, Tıp Fakültesi’nin kadrosunun hızla gelişmesinin sevindirici olduğunu, temeli atılan yeni hastanenin Eğitim Araştırma Hastanesi formatında projelendirildiğini, tamamlanmasıyla da çok daha hızlı gelişmelerin olacağını ifade ederek, kendisinin ve Bakanlığın Üniversite’ye her konuda destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman da, Hitit Üniversitesi ile kurumsal olarak birlikte projeler geliştirebileceklerini belirtti.

Rektör Alkan, Üniversite ve kamu kuruluşlarının ortak proje yapmalarının önemine dikkat çekerek, laboratuarlar ve diğer altyapı konusunda çok ciddi ve büyük yatırımlar yaptıklarını, bu çalışmaların en önemli ve kapsamlısı olan Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTÜAM) ile Sağlık Bakanlığı arasında pek çok konuda ortak proje ve çalışmalar yapabileceklerini bildirdi.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@