GÜLÜMSEYİN LÜTFEN!

Gazeteniz ÇORUM HABER, geride kalan 3 yıl boyunca, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün de içinde olduğu haftayı “Toplumsal Sevgi Haftası” olarak kutladı. Bugün de “4. Toplumsal Sevgi Haftası” başlıyor.

Güncel 10.02.2019, 23:00
464
GÜLÜMSEYİN LÜTFEN!

6 Şubat 2016 günlü gazetemizde “Toplumsal Sevgi Haftası” düşüncemizi anlatırken, “14 Şubat’ta birbirini seven insanlar, karşılıklı olarak sevgilerini ifade edecekler, olanakları ölçüsünde hediyelerle, hiç olmazsa ‘sevgi dolu sözlerle’ Sevgililer Günü’nü kutlayacaklar” dedikten sonra, şu değerlendirmeyi yapmıştık:

“Gazeteniz ÇORUM HABER, Çorum’un en fazla morale ihtiyaç duyduğu bu dönemde, Sevgililer Günü’nü, sevgililerin birbirlerine karşı olan duygularını da aşarak ‘Toplumsal Sevgi Günü’ne, bu haftayı da ‘Toplumsal Sevgi Haftası’na dönüştürmek istiyor.”

“Bu haftayı Çorum’a özel olmak üzere, ‘Toplumsal Sevgi Haftası’ olarak kutlayabiliriz. Herkesin birbirine sevgi ve saygıyla yaklaştığı, birbirini anlamaya, hoş görmeye çalıştığı, kin, öfke, nefret, kıskançlık, çekememezlik gibi insanı küçülten duyguların yerini, güzel duyguların, insan sevgisinin aldığı bir ortam oluşturabiliriz.”

“Çorum böylelikle, altında kaldığı karamsarlık sislerini bir nebze olsun dağıtabilir, insanların psikolojisi pozitife dönebilir, geleceğe güven, umut ve inanç adına ibre artıya geçebilir. Haydi Çorumlular! Sadece iyilik ve güzellik düşünerek olumlu ve yapıcı olarak bunu başarabiliriz.”

Evet, “Yaşam sevgiyle güzelleşir” diyoruz… “Farklılıklarımız zenginliğimizdir…Toplumsal barış, dostluk, kardeşlik, sevgi, saygı adına gülümseyin lütfen!” diyoruz. Üç yıldır, 14 Şubat’ı kapsayan her “Toplumsal Sevgi Haftası”nda çağrılarımızı yineliyoruz. Ve bugün “4. Toplumsal Sevgi Haftası”nı başlatıyoruz, yüreğinde “sevgi” taşıyan herkesi katılmaya çağırarak…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 07:00
Öğle 12:29
İkindi 15:20
Akşam 17:48
Yatsı 19:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@