“Geleceği gençlerle planlayacağız”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, göreve gelir gelmez özellikle TOKİ konutlarında oturan öğrencilerin ulaşım sorunlarını çözümlemeye öncelik vereceklerini belirterek, kütüphane, yurt ve sağlık sorunları ile ilgili projelerinin olduğunu, yasayla tanımlanmış tüm görevlerini, en etkin biçimde yerine getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Güncel 17.03.2014, 22:28 17.03.2014, 23:29
532
“Geleceği gençlerle planlayacağız”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas ile birlikte, Vadi Restaurant’da, Gençlik Kolları Başkanı Veli Can Çalıkuşu’nun organizasyonu çerçevesinde üniversiteli gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya, bir kısım Belediye Meclisi adayları ile Hitit Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde okuyan öğrenciler katıldı.

Spor adamı olarak ömrünü gençlere adadığını, onları en iyi kendisinin anlayabileceğini vurgulayan Kenan Nuhut, “Ülkenin geleceğini sizlere emanet edeceğiz. Geleceğe daha iyi hazırlanmanıza katkıda bulunmak da bizim asli görevimiz. Geleceği sizlerle planlayacağız, ortak aklı birlikte bulacağız.” dedi.

Üniversite öğrencilerinin mezun olduktan sonra da Çorum’dan kopmamalarını esas alan projelerinin bulunduğunu ifade eden Nuhut, Spor Kent Projesi’nin bunlardan biri olduğunu, bu proje çerçevesinde turizmin canlanacağını ve geniş çaplı istihdam sağlanacağını, Çorum’un, Hitit Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının enerjisinden yararlanmaya çalışacağını söyledi.TOKİ konutlarında oturan öğrencilerin ulaşım sıkıntısını bildiklerini, göreve başlar başlamaz bu soruna öncelik vereceklerini, kütüphane, yurt ve sağlık sorunlarına eğileceklerini, Belediye Hastanesi kurmak gibi yasayla tanımlanmış görevlerini etkin biçimde yerine getirmeye çalışacaklarını anlatan Kenan Nuhut, öğrencilerin otobüs ücretlerini de düşüreceklerini vaat etti.

CHP Belediye Başkan Adayı Nuhut, Tarım Bakanlığı’nda Genel Müdür olarak görev yaptığını, Halter Federasyonu Başkanı olarak dünya çapında sorumluluklar aldığını, büyük bütçeleri yönettiğini, ama haram lokma yemediğini, evlatlarına da yedirmediğini, hiçbir şaibesinin bulunmadığını belirterek, “Sonuçta bu övünülecek bir durum değil, herkesin olması gereken bir haldir. Eğer kendinize saygınız varsa dürüst ve namuslu olmak zorundasınız.” diye konuştu.

Üniversite öğrencilerinin Çorum’un konuğu olduklarını, konuklara iyi ev sahipliği yapmanın ise Anadolu kültürünün olmazsa olmazı olduğunu kaydeden Nuhut, “Belediye’yi ikinci aileniz olarak göreceksiniz. En ufak bir sorununuzda bizim kapımıza geleceksiniz. Çünkü sizler bizim için değerlisiniz.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@