14 Mart 2014 Cuma 23:32
Ethem Zobacı: “Sağlık çalışanları Görevini özveriyle yapıyor”

Çorum Anadolu Tıbbiyeliler Derneği (ANATIPDER) Başkanı Op. Dr. Ethem Zobacı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladı.

Zobacı, “Sağlık kadrolarımız sağlık hizmetini insanımıza kolay, erişilebilir ve etkili bir şekilde sunmamızı sağlamak için özverili ve gayretle çalışmaktadır. Sağlık hizmetini sunabilmek için en büyük görev başta meslektaşlarım olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir” dedi.

Zobacı’nın mesajı şu şekilde: “Tıp mesleği, fedakârlıkla icra edilen, mayasında özveri, sabır ve tahammül olan en kutsal mesleklerden birisidir. Bu nedenle tarihin her döneminde önemini ve toplum içindeki saygınlığını muhafaza etmiştir. Ülkemizde, tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinerek, ülkesine ve insanlığa hizmet amacını taşıyan, tıp biliminin ilerlemesi için çalışan doktorlar ve sağlık personelimiz; insanların daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam sürmesi için özveriyle çalışarak toplumumuzun inandığı, her zaman değer ve destek verdiği, saydığı kişiler olmuşlardır. Sağlık kadrolarımız sağlık hizmetini insanımıza kolay, erişilebilir ve etkili bir şekilde sunmamızı sağlamak için özverili ve gayretle çalışmaktadır. Sağlık hizmetini sunabilmek için en büyük görev başta meslektaşlarım olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumun en önemli hedefidir. İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”
(Kemal YOLYAPAR)Son Güncelleme: 15.03.2014 02:41