Eğitim Bir-Sen yeniden Tahir Eşkil ile yola devam

Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen Çorum Şube Başkanlığı’na Tahir Eşkil yeniden seçildi.

Güncel 03.11.2014, 00:03 02.11.2014, 23:45
2766
Eğitim Bir-Sen yeniden Tahir Eşkil ile yola devam

Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen Çorum Şube Başkanlığı’na Tahir Eşkil yeniden seçildi.

Eğitim Bir-Sen Çorum Şubesi’nin 5. Olağan genel kurul toplantısı önceki gün yapıldı. Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda yapılan genel kurulda açılış konuşmaları ve gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçimlere geçildi. Tahir Eşkil başkanlığında tek liste ile gidilen genel kurulda sendikanın yeni yönetim, denetim, disiplin kurulları ile üst kurul delegeleri belirlendi.

Genel kurula Özel İdare Genel Sekreteri Ömer Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Erol Kavuncu, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, bazı STK temsilcileri, Memur-Sen’e bağlı bazı sendikaların şube başkanları ile sendika üyeleri katıldı.

Genel Kurulun divan heyeti; Av. Ömer Kılıç başkanlığında Ali İhsan Körpe ve Bülent Öztürk’ten oluştu. Genel kurulda Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Tahir Eşkil, sendikanın faaliyetleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Eşkil, okullara yönetici atanması sürecinde etkin rol oynadıklarını belirterek, Eğitim Bir Sen üyelerinin yüzde 100 oranında atanmasını sağladıklarını dile getirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde atamalardan sorumlu şube müdürünün de bulunduğu genel kurulda Eşkil, “Sendika olarak taleplerimiz yerine getirilmezse yargıya başvurarak şerh koyacağımızın bilinmesini istiyoruz. Arkadaşlık başka, sendikacılık başka” dedi.

Tek listeyle gidilen ve 162 delegenin oy kullandığı seçimlerde Tahir Eşkil şube başkanlığına seçilirken, Eyyüp Çiçek, Hasan Hüseyin Erdoğan, Şevket Anar, Hamza Kalınsazlıoğlu, Yusuf Bulanık ve Tekin Çınar ise yönetim kurulu üyesi oldular.


(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@