Çorum’un prestijine yeni bir katkı

Vali Ahmet Kara, Haznedar Sofrası ile birlikte, Çorum’un tanıtımı için prestijli bir yere daha kavuşulduğunu dile getirdi.

Çorum’un prestijine yeni bir katkı

Vali Ahmet Kara, Haznedar Sofrası ile birlikte, Çorum’un tanıtımı için prestijli bir yere daha kavuşulduğunu dile getirdi.

07 Kasım 2014 Cuma 23:53
Çorum’un prestijine yeni bir katkı

Tuncay Yurttutar, Halil Yurttutar, Murat Kesen ve Mustafa Kılıç’ın sahibi olduğu Haznedar Sofrası çok sayıda kişinin katılımı ile açıldı.

Çimento Fabrikası karşısında bulunan Haznedar Sofrası’nın açılışına Vali Ahmet Kara, Garnizon Komutanı J.Kd. Alb. Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, İl Defterdarı Ali Sormaz, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, TSO Meclis Başkanı Erol Karadaş, AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Haznedar Sofrası yetkilisi Mustafa Yurttutar, yaptıkları araştırmada lokanta sektöründe bazı eksikler gördüklerini belirterek, bunların başında trafiğin geldiğini anlattı. Vatandaşların hiçbir sorunla karşılaşmadan park etme sorunu yaşamadan gelebilecekleri Haznedar Sofrası’nda ilk defa etlere kuru dinlendirme yöntemi ni uyguladıklarını anlatan Yurttutar, hijyene büyük önem verdiklerini belirterek, Çorumluların hem kendilerinin gelebileceği hem de misafirlerini ağırlayabilecekleri nezih bir ortam oluşturduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de konuşmasında, Haznedar Sofrası’nın istendiğinde herşeyin yapılabileceğinin örneği haline geldiğini ifade etti. Misafirlerle gelinebilecek bir yer daha kazanıldığını kaydeden Başkan Külcü, nezih işletmelerin sadece yemek yeme mekanı olarak değil, gelenlerin şehirle ilgili kanaat sahibi olmaları için de önemli yerler olduğunu belirtti.

Vali Ahmet Kara da tesisi açanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında şehrin imajını bu tür yerlerin geliştirdiğini anlattı. Şehrin en güzel yerlerinin misafirlere tanıtılması gerektiğini kaydeden Vali Kara, işyerlerini kurmaktan daha önemlisinin işletmek olduğunu, kendisinin de sık sık kontrol ederek kalitenin korunmasına destek olacağını söyledi.
(Erkan BAYATLI)

Son Güncelleme: 07.11.2014 23:55
Anahtar Kelimeler:
ÇorumHaznedar Sofrası