“Camiler propaganda merkezi haline geliyor”

CHP İstanbul Milletvekili, hemşehrimiz İhsan Özkes, dinin bir değişmeyen, bir de zamana ve koşullara göre değişen hükümlerinin bulunduğunu belirterek, “İslam’ın doğuşundan günümüze kadar hırsızlık, yolsuzluk, kul hakkı yemek, devlet malını aşırmak, rüşvet, yalan söylemek, iftira etmek haramdır. Kıyamete kadar da haram olacaktır” dedi.

Güncel 19.11.2014, 21:20 19.11.2014, 21:22
337
“Camiler propaganda merkezi haline geliyor”
CHP Parti Meclisi Üyesi, İstanbul Milletvekili, Emekli Üsküdar Müftüsü, hemşehrimiz İhsan Özkes, Diyanet İşleri’nin dini siyasetin emrine amade kılma rolüne soyunan bir kurum haline geldiğini belirtirken, “İktidarın yolsuzluğu meşrulaştırılması çabaları karşısında yüce dinimiz İslam duracaktır” ifadesini kullandı.

CAMİYE NUTUK KÜRSÜSÜ
Özkes, camide propaganda konusuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Kayseri merkez Talas ilçesi Zade Camisinde müftülük tarafından Muharrem ayı etkinliği düzenleniyor. Camiye toplanan kadınların karşısına bir protokol masası kuruluyor. Talas Belediye Başkanı AKP’li Mustafa Palancıoğlu, seçim meydanlarında olduğu gibi cami içinde mihraba kürsü konularak bir konuşma yapıyor.

1400 yıllık İslam geleneğinde cami mihrabına kürsü konularak bir siyasetçiyi konuşturma görüntüsü yoktur.

AKP camileri propaganda merkezi haline getirdi.

İşin garibi bu tabloyu müftülük organize ediyor.

Dini, siyasetin emrine amade kılma rolüne soyunan bir kurum haline geldi diyanet adeta.”

NE RÜZGARLAR ESTİ, DİNLER HEP VAR OLDU
Milletvekili Özkes, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında, diğer konulara da şekilde değindi:

“AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ‘Değişimin karşısında dinler bile duramaz’ diyor. Ne demek istiyor? Tarihte ne değişimler, ne rüzgarlar gelmiştir ve geçmiştir, dinler ise hep var olmuşlardır.

Böyle bir saçmalığın zamanlaması manidardır.

Dinin değişmeyen esasları vardır, zamana ve koşullara göre değişen hükümleri vardır.

İslam’ın doğuşundan günümüze kadar hırsızlık, yolsuzluk, kul hakkı yemek, devlet malını aşırmak, rüşvet, yalan söylemek, iftira etmek haramdır. Kıyamete kadar da haram olacaktır.

İktidarın yolsuzluğu meşrulaştırılması çabaları karşısında da yüce dinimiz İslam duracaktır.”

GÖRMEZ İSLAMİ KESİMİN NE KADARINI TEMSİL EDİYOR?
Başbakanın danışmanı Etyen Mahçupyan ‘İslami kesimin en az yarısı yolsuzluk olduğunu düşünüyor, bundan hoşlanmıyor, bundan rahatsız. Bu AK Partiye yakışmıyor’ derken ne hazindir ki Diyanet İşleri Başkanı Görmez ise ‘Hırsızlık kötü şeydir ama maneviyatı çalmak çok daha kötü bir şeydir’ gibi fetvalar veriyor. Peki, Mahçupyan’ın kastettiği ‘İslami kesimin en az yarısı’ içinde Görmez yok mu? Yoksa, Görmez ‘İslami kesim’in ne kadarını temsil ediyor?”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@