Akıllı Kavşak tanıtılacak

Çorum Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün daveti üzerine sempozyumda Akıllı Kavşak Kontrol Sistemi ve Trafik Kontrol Merkezi’nin tanıtımını yapacak.

Güncel 15.05.2014, 22:57 15.05.2014, 22:58
977
Akıllı Kavşak tanıtılacak

Çorum Belediyesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün daveti üzerine sempozyumda Akıllı Kavşak Kontrol Sistemi ve Trafik Kontrol Merkezi’nin tanıtımını yapacak.

Türkiye’de karayolu trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen “Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyum ve Sergisi”nin beşincisinin 21–23 Mayıs tarihlerinde Ankara ATO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi olarak sempozyum ve sergide stant açacaklarını, “Küçük şehirlerde dinamik kavşak yönetiminin etkileri: Çorum Örneği” adlı bildiri sunacaklarını ve Çorum’da yapılan akıllı kavşak sitemi ve Trafik Kontrol Merkezi projesinin tanıtımını yapacaklarını belirtti.

Belediyenin gelişen dünyadaki değişimi yakından takip eden bir belediye olduğunu dile getiren Candan, diğer belediyeler ve kurumlar tarafından örnek alınan bir belediye olduklarını söyledi. Trafik ve ulaşım hizmetlerinde Çorum’un kat ettiği mesafenin diğer şehirlere de örnek olduğunu vurgulayan ve özellikle akıllı kavşak kontrol sistemi ve Trafik Kontrol Merkezi’nin Büyükşehir, İl ve İlçe belediyeleri ve üniversiteler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığını söyleyen Candan, “Çorum günümüzde hızla gelişmekte olan vizyon sahibi bir ilimizdir. Bu vizyonun her alanda bir adım daha ileriye götürülmesi için Belediyemize büyük görevler düşmektedir. Çorum Belediyesi olarak biz de bu bilincin farkında olan bir yönetim anlayışıyla güzel şehrimiz Çorum’un geleceğinde çok büyük öneme sahip projeler için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmayı bir görev bilinci olarak görmekteyiz. Ankara’da düzenlenecek Sergi ve Sempozyumda İlimizi en iyi şekilde temsil edip, gerekli tanıtımları yapacağız” diye konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@