Budaközü ve Diğ çayında temizlik ve ilaçlama

Sungurlu Belediyesi tarafından yaklaşan kış mevsimi öncesi başlatılan dere yataklarında temizlik çalışması devam ediyor.

Sungurlu 15.10.2015, 00:07 15.10.2015, 00:07
717
Budaközü ve Diğ çayında temizlik ve ilaçlama

Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa yürütülen çalışmada, son olarak Budaközü ve Diğ çaylarının bulunduğu dere yatakları içindeki otlar ve çamurlar başta olmak üzere her türlü atıklar temizlenerek ilaçlama çalışması yapıldı.
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner ilk olarak Taşköprü bölgesindeki dere yatağında temizlik çalışması yaptıklarını belirterek, yaklaşan kış ayları öncesinde yağan yağmurlar nedeniyle derelerin taşma riski ve vatandaşların olası bir sel baskını tehlikesi ile karşılaşmamaları için belirli dönemlerde dere yataklarında çalışma yapıldığını söyledi.
Sungurlu’da bulunan tüm dere yataklarında temizlik çalışmalarını sürdüreceklerini dile getiren Başkan Şahiner, “Dere yataklarını dolduran dolgular, otlar ve çamurları temizleyerek hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmaya, hem de yağan yağmurlar nedeniyle olası bir tehlikenin önüne geçmeye çalışıyoruz.” dedi.
Ayrıca, dere yataklarının sinek ve haşere gibi canlıların üreme noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Şahiner, yapılan ilaçlama çalışmasıyla bunun da önüne geçtiklerini sözlerine ekledi.
(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@