Laçin’den Halep’e 1 TIR yardım

Laçin Belediyesi, Suriye’de zor koşullarda bulunan insanlara gıda ve nakit para yardımında bulunmak için kampanya düzenledi.

Laçin 31.01.2017, 19:45 31.01.2017, 19:53
2467
Laçin’den Halep’e 1 TIR yardım

Laçin Belediyesi öncülüğünde ve sivil toplum kuruluşları tarafından, Halep için yürütülen kampanyada Laçinli vatandaşlar arasında toplanan paralarla alınan 1 TIR dolusu 26 ton un ve 35 bin TL nakdi para Halep’ten tahliye edilen vatandaşlara ulaştırılmak üzere dualarla bölgeye uğurlandı.

Laçin Kaymakamlığı önünde düzenlenen uğurlama törenine Laçin Kaymakamı Hasan Taş, Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek, Kızılay Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“LAÇİN HALKI ÖRNEK OLDU”

Suriye’ye maddi yardım ve gıda yardımı yapılması için yardım kampanyasını başlatmaları nedeniyle ilçe halkına teşekkür eden Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek, Suriye’de zor durumda bulunan insanlara yardım konusunda büyük bir duyarlılık örneği gösteren vatandaşların kendisini de çok duygulandırdığını belirtti. Laçin Belediyesi olarak tüm personelin kampanyaya katkıda bulunduğunu ve mesai arkadaşlarının da seçkin bir duyarlılık örneği sergilemelerinin de çok önemli olduğunun altını çizen Ünal Gevşek, Laçin Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanyayla zor durumda bulunan insanlara bir nebze olsun katkıda bulunmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Kızılay Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat ise Halep’e yardım kampanyasında Laçin halkına seslenerek, “Bu güzel yardım için sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. Canbolat, “Laçin Belediye Başkanımız ve hocamız bir iki hafta önce böyle bir yardım organize edilecek bize yardımcı olur musunuz dediğinde çok mutlu oldum. Görüyorum ki bu yardım bugün fazlasıyla oluşmuş. Gönülden gönüle giden güzel bir yardım oldu. Önceki yardımları ulaştırdığımız gibi bu yardımı da yerine ulaştıracağız bu konuda Laçin halkımız müsterih olsun. Laçin halkına bu yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah yaptığınız yardımları kabul eylesin” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından yardım tırı dualarla bölgeye uğurlandı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@