Kargı’da heyelan tehlikesi

Yağışlı havalarda kaya parçalarının yuvarlandığı, yer yer çökmelerin meydana geldiği yol, kazalara davetiye çıkartıyor.

Kargı 18.08.2020, 22:59
582
Kargı’da heyelan tehlikesi

Çorum’un Kargı İlçesinden Sinop’a bağlantı sağlayan ve 15 köyün kullandığı yolda heyelan ve çökme tehlikesi yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde yine bir heyelan yaşanırken, yolu kullanan şoförler durum karşısında öfkeli.

Yağışlı havalarda kaya parçalarının yuvarlandığı, yer yer çökmelerin meydana geldiği yol, kazalara davetiye çıkartıyor. Eski Sinop yolunu kullanmak zorunda olan köylüler ve şoförler, sürekli tedirginlik ve korku içinde…

Kargı İlçesi’nin Saraycık Köyü yakınlarındaki eski Sinop yolunda, geçmiş yıllarda Boyabat Barajından dolayı yapılan çalışmaların etkisiyle sürekli heyelan ve çökme meydana geliyor.

Köylüler, “Yolda devamlı heyelan meydana geliyor, kaya parçaları yuvarlanıyor. Bu yol sürekli hayati tehlike arzediyor. Yağışlı havalarda yoldan kayalar düşüyor. Bu yolda sık sık kazalar yaşanıyor. Yaralıları hastaneye yetiştirmekte geç kaldığımız için zaman zaman ölüm olayları yaşanıyor. Köylerde yangın çıktığında ise itfaiye ekipleri yolun durumundan dolayı zamanında müdahale edemiyor. Kargı’ya bağlı 10 köy, diğer illere bağlı da 5 köy olmak üzere toplam 15 köy bu yolu kullanmak durumunda kalıyor” dedi.

Köylüler, yolda bir ön önce gerekli önlemlerin alınmasını istedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@