Kargı Emniyet’inden ‘Ehliyet’ açıklaması

Kargı İlçe Emniyet Amirliği, Trafik Denetleme ve Uygulama Büro’su son günlerde sosyal medyada hızla yayılan ‘ehliyet sağlık raporu ücreti’ ile ilgili konuda açıklama yaptı. 

Kargı 06.12.2016, 15:58
889
Kargı Emniyet’inden ‘Ehliyet’ açıklaması

Kargı İlçe Emniyet Amirliği, Trafik Denetleme ve Uygulama Bürosu’ tarafından yapılan açıklamada, "Son günlerde sosyal medyada; '2017 yılı Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının Devlet Hastanelerinden 350-400 lira civarında bedel ödeyerek alınacağı, ayrıca sağlık raporlarının heyet raporları olarak il merkezinden alınacağı’’ şeklindeki haber ve duyurular paylaşılmaktadır.
Konuyla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; "Sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile muayenelerine dair yönetmelik hükümleri kapsamında, Aile Hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edileceği’’ bildirilmiştir.
Sosyal Medyadaki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi; bu yönde Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir çalışma yapılmamaktadır. Önemle duyurulur’’ denilerek sosyal medyada yayılan haberlere itibar edilmemesi istendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
hafif yağmur
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@