09.07.2015, 01:26 8319

İLLUMİNATİ / DÜNYANIN DERİN DEVLETİ (ALİ KUZU)

Mehmet ÖZATA

Mehmet ÖZATA

Yaklaşık bir aydır Cumartesi günleri Kimyager Mustafa Özcan’ın “Kadıköy Düşünce Platformu” adı altında verdiği Felsefe konferanslarına katılıyorum.
Mustafa Özcan filozof tavırlı, çok donanımlı, aklı evvel bilge bir bilim adamı.
Geçen hafta Ali Kuzu’nun İlluminati ve Yuval Noah Harari’nin Sapiens kitaplarını almamızı önerdi. İki kitabı da aldım. İlluminati’nin yarısına geldim.
İlluminati, 1776’da Adam Weishaupt isimli Kabalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron Von Knigge tarafından kurulduğu söylenen gizli bir toplulukmuş.
İlluminati ‘Aydınlanmış Olanlar’ anlamına geliyormuş. İlluminati mensupları genelde Yahudi kökenliymiş.
Yahudilik, kökeni Antik Yakın Doğu’da yaşamış olan İsrailoğulları veya İbranilere dayanan bir dinsel etnik grup olan Yahudi halkının üyelerine verilen isimdir.
Ali Kuzu önsözünde; “Sizlere bu kitapta herkesin adını şöyle veya böyle duyduğu ancak şimdiye kadar detaylı bir bilgiye sahip olmadığı İlluminati hanedanlığı hakkında akıllara durgunluk veren gerçekleri açıklayacağız. Gerçekten dünya olaylarını kimler sahne arkasından kontrol ediyor? Bunu öğreneceksiniz.
Haçlı seferlerinin, 1. ve 2. Dünya savaşlarının ve son on yılda dünyayı kana bulayan çeşitli savaşların ve bir türlü bitmeyen Ortadoğu bölgesindeki savaşların perde arkasında İlluminati’nin nasıl yer aldığını öğreneceksiniz.
Sözlük anlamı Aydınlanma olan İlluminatı Hanedanlığını yöneten 13 ailenin küresel ekonomistleri vasıtasıyla Dünya ekonomisini nasıl ele geçirdiğini, emirlerine karşı koyan devlet başkanlarını nasıl ortadan kaldırdığını, hedef ülkelere sözde demokrasi getirmek için İlluminati’nin Amiral gemisi olarak bilinen Amerika’nın silahlı kuvvetleriyle nasıl kan, ateş ve gözyaşı getirdiklerin göreceksiniz.” diyor.
ÖNCE, FELSEFELERİYLE DÜNYAYI DEĞİŞTİRDİĞİ SÖYLENEN BEŞ YAHUDİNİN İNSANLARA ŞÖYLE SESLENDİĞİNE KULAK VERELİM.
1-Yahudi Hz. MUSA İnsanlara; “Sizin aklınız var. Neden köleliği kabul ediyorsunuz? “Aklınızı kullanın” demiş.
2-Yahudi Hz. İSA İnsanlara; “Aklınız var, ama bunun yanında kalbiniz de var, duygularınıza da önem verin” demiş.
3- Yahudi MARKS; “Aklınız var, yüreğinizin sesini de dinliyorsunuz, ama karnınız açsa neye yarar” demiş.
4- Yahudi FREUD; “Aklınız var, yüreğinizin sesini de dinliyorsunuz, karnınız da tok, ama seks hayatınız sakatsa neye yarar” demiş.
5- Yahudi EINSTEIN ise; “Yukarıda söylenenlerin hepsi İZAFİDİR (Görecelidir= içinde bulunduğu duruma göre değişen)” demiş…
Dünyada yaklaşık 15 milyon Yahudi olduğu söylenir. Tarihte Yahudiler millet olarak, yaşadıkları her ülkede çok zengin ve çok etkin oldukları için olsa gerek, tepki çeken, dışlanan, soykırıma uğrayan bir ulus olmuştur. Tanıdığım kadarıyla, Yahudiler karakter olarak çok etkin, aydın ve çok zengin insanlardır.
Yahudi oldukları bilinen dünyanın en meşhur 13 sülalesi, İlluminati vasıtasıyla bütün dünyadaki borsaya, medyaya, basına, petrole, altına, bankaya, otomotive, sanayiye, sinemaya, bilişim sektörüne hasılı bütün dünya ticaretine hakim olan ekonomik bir güce sahiplermiş. Yahudilerle iyi geçinmek gerekir diye düşünüyorum.
Bir Alman, bir Fransız, bir İngiliz, bir İtalyan ve bir İspanyol bir kahvede sohbet ediyorlarmış. Alman, ben dünyanın en zengin adamıyım Exxon Mobil’i alacağım, Fransız ben de çok zenginim, Microsoft’u alacağım, İngiliz, ben de çok zenginim General Motors’u alacağım, İtalyan, ben de çok çok zengin bir adamım City Bank’ı alacağım, İspanyol, ben de İspanya’nın en zengin adamıyım IBM’İ alacağım deyince, yan masada konuşmaları dinleyen yaşlı bir Yahudi, “SATMIYORUM” diyerek, adamlara hadlerini bildirmiş!
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@