Yasağa rağmen duvarlardan atlayarak mezar ziyareti yaptılar

ÇORUM’da bayram öncesi yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek isteyenler, girişin kapalı olması nedeniyle dışarıdan dua edip, ayrıldı. Duvarlardan atlayarak içeri giren bazı kişiler ise görevlilerce uyarıldı.

Güncel 12.05.2021, 14:29 12.05.2021, 14:48
743

Kentte, bazı vatandaşlar Ramazan Bayramı arifesinde vefat eden yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek istedi. Ulu Mezarlığı’nın kapıları kapalı olunca içeri giremeyenler, dua edip ayrıldı. Ancak bazı kişiler duvarlardan atlayarak girdiği mezarlıkta dua etti. Güvenlik görevlileri vatandaşları uyardı.

Ulu mezarlığa gelen ve içeri giremeyen Necdet Kılıç, “Bir hafta önce babamı kaybetmiştim. Bugün ziyaretimizi yapacaktık, ancak pandemiden dolayı mezarlıkların kapalı olduğunu duyduk. İlk kez  böyle bir şeyle karşılaştım. İçeri giremedim” diye konuştu. 

‘LÜTFEN KURALLARA UYALIM’

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle sadece şehit yakınlarına bir istisna tanındı. Bunun dışında mezarlıklarımız kapalı, arife günü ve bayramda maalesef ziyaretler gerçekleştirilemiyor. Bu çerçevede aziz milletimizden kurallara uymalarını ve covid-19 tedbirlerine  bayram sürecinde de riayet etmelerini istirham ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@