“Vergi vermek yurttaşlık görevidir”

Çorum İl Defterdarı Durak Sercan ile beraberindeki beraberinde Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin ve Gelir Müdürü Ali Rıza Gülay, Vergi Haftası kapsamında Belediye Başkanı Zeki Gül’ü makamında ziyaret etti.

Güncel 26.02.2019, 21:20
389
“Vergi vermek yurttaşlık görevidir”

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Vergi vermek bir vatandaşlık, yurttaşlık görevidir. Belediye olarak toplanan vergiler ile altyapı çalışmaları, yollar, kültür merkezleri, spor salonları, sosyal belediyecilik gibi birçok alanda kullanarak hizmet ve yatırım olarak halkımıza geri dönüşünü sağlıyoruz. 30. Vergi Haftasını kutluyor, vergilerini tam ve zamanında ödeyerek ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

30’uncu Vergi Haftası kutlamaları kapsamında vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tamamına benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması için çeşitli etkinlikler ve bilinçlendirme çalışmaları yürüttüklerini söyleyen Defterdar Durak Sercan ise, aynı zamanda kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulmasının da amaçlandığını ifade etti.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@