Vali Kılıç: “15 Temmuz, darbe altındaki ülkelere örnek olacak”

TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek’in de katılımıyla düzenlenen mitingde konuşan Vali Necmeddin Kılıç, 15 Temmuz’da milletin destan yazdığını söyledi.

Güncel 08.08.2016, 20:22 08.08.2016, 20:22
605
Vali Kılıç: “15 Temmuz, darbe altındaki ülkelere örnek olacak”

Kılıç, “15 Temmuz gecesi devletim adına, Başkomutanım, Cumhurbaşkanım adına olası risklere karşı ayağa kalktığımda, yürüdüğümde ilk yanımda olan Emniyet Müdürü kardeşim, polis teşkilatının değerli temsilcileri, 22 gündür vatan bekleyen, namus bekleyen, devletinin bekasının nöbetini bekleyen değerli Çorumlular. Bir destan yazdınız, hudutta nöbet bekleyen gözleri cehennem ateşi yakmaz. 22 gündür bu ilin meydanında, ilçelerde nöbet bekleyen analar, bacılar, dedeler, yiğitler sizleri tebrik ediyorum destan yazdınız. Dünyaya vatan sevgisi nedir gösterdiniz” dedi. Çorum’un yiğit toprağından yetişen, Ankara’da, İstanbul’da, büyük şehirlerde mücadelede şehit olan Çorumluların bulunduğunu belirten Kılıç, konuşmasında şunları söyledi:
“Gazilere selam olsun. Nasıl ki istiklal harbimiz dünyadaki esir milletlere örnek olduysa, o milletler bize bakarak hürriyetlerini kazandılarsa 15 Temmuz direnişi de darbe altındaki ülkelere örnek olacaktır. Onlar da kendi iradelerini eline alacak demokrasilerini kuracaktır. Dalga dalga ülkemizden bu ateş dünyanın dört bir tarafına yayılacaktır. Çok şanlıydınız, çok yüceydiniz, çok yücesiniz. Tarihin yaprakları arasından fırladınız, tarihe altın harflerle yazıldınız. Sizi tebrik ediyorum. Şehitlerime rahmet, gazi milletime saadet diliyorum. Saygılarımı sunuyorum.”
(Yusuf ÇINAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
hafif yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@