TESK: “Pazarların açılış kapanış saati uzamatılmalı”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pazarcı esnafının 8 ve 15 Mayıs tarihlerinde açık kalmasını olumlu bulduklarını söyledi.

Güncel 05.05.2021, 19:24
387
TESK: “Pazarların açılış kapanış saati uzamatılmalı”

Fiyatların aşağı çekilmesi için pazarların açık kalmasının olumlu olduğunu, ayrıca pazarların açılış kapanış sürelerinin uzatılması gerektiğini belirten TESK Başkanı Palandöken, “Cumartesi günleri pazarların açık olması hem ürünlerin zayi olmasını hem de vatandaşın doğrudan yaş meyve ve sebzeye daha ucuza ulaşımını sağlayacaktır” dedi. 
Birden fazla pazara giden pazarcılar olduğunu hatırlatan Bendevi Palandöken; “Çok sevindirici bulduğumuz bu karara ek olarak, semt pazarlarının tam kapanma boyunca her zaman gününde açık olmasını da talep ediyoruz. Çünkü pazarcı esnafı yalnızca bir pazara gitmiyor, birden fazla bölgeye gidiyor. Dolayısıyla aynı anda birden fazla yerde olma ihtimali yok. Yine elde kalan ürünün çöpe gitmemesi için haftada bir günlük satış günü yeterli değil. Denetimlerin sürdürülerek tüm semt pazarlarının açık kalmaları sağlanmalı” diye konuştu.
(Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@