Prof.Dr. Mete Dolapçı: “Hasta sağlığı her şeyden önemli”

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı, asistanların eğitimi kadar kendilerinin de sürekli eğitim alarak sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, Tıp Fakültesi’nin her türlü sağlık hizmetine cevap verecek düzeye gelmeye başladığını anlattı.

Güncel 22.10.2014, 01:24 22.10.2014, 01:24
1569
Prof.Dr. Mete Dolapçı: “Hasta sağlığı her şeyden önemli”
Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı, Tıp Fakültesi olarak gelişme konusunda önemli adımlar attıklarını ve eğitime önem verdiklerini dile getirerek, bir taraftan asistanların eğitimini sağladıkları gibi bir taraftan da kendilerini yeni tedavi sistemleri konusunda eğittiklerini dile getirdi.

Afiliasyon denildiğinde ilk akla gelenin uyum olduğunu belirten Prof.Dr. Mete Dolapçı, “afiliasyonda sorunlarla karşılaşmamız bekleniyordu ancak beklenen olmadı. Hastane ile Tıp Fakültesi uyumlu şekilde birlikte çalışmayı başardı” dedi.

Tıp Fakültesi’nin eğitimin yanında sağlık hizmeti vermekle de yükümlü olduğunu belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı, Çorum’un büyük illere yakın olduğunu ve geçmişte çok sayıda hastayı sevk ederken bugün sevk edilen hasta sayısının büyük oranda düştüğünü anlattı.

Tek sorunun öğrencilerin Çorum’a getirilmesi olduğunu söyleyen Prof.Dr. Dolapçı, 2016 yılında öğrencilerin de Çorum’da eğitim görmeye başlayacağını ve bu konuda gereken çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Vatandaşla iç içe olan bir üniversite hedeflediklerini ve bu konuda gereken çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Prof.Dr. Dolapçı, eğitimlere zaman zaman hastaları da dahil ettiklerini belirtti.

Teknoloji ve bilginin sürekli geliştiğini belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete Dolapçı, 1980 yılına kadar yeni çıkan her ilacın hastalara rahatsızlık olsun olmasın yazıldığını ancak eğitim için yurtdışına gittiklerinde enfeksiyona karşı bu ilaçların kullanıldığını rahatsızlık olmadığı sürece de antibiyotik türü ilaç verilmediğini gördüklerini ifade etti. Türkiye’de bu nedenle ilaca karşı dirençli bakteriler nedeniyle hastalıkların olabildiğini kaydeden Dolapçı, artık geçmişteki gibi ilaca yüklenme yapılmadığını ve gerektiği kadar kullanıldığını vurguladı. Hasta sağlığının çok önemli olduğunu anlatan Prof.Dr. Dolapçı bu konuya önem verilmesi gerektiğini belirtti.
(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@