Öztürk, Eğitim-Sen’in Ankara yürüyüşünde

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) tarafından özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki baskı, sürgün ve cezalara yönelik başlatılan Türkiye yürüyüşüne Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Mehmet Öztürk de katıldı.

Güncel 17.07.2016, 23:54 17.07.2016, 23:55
593
Öztürk, Eğitim-Sen’in Ankara yürüyüşünde

Baskı, sürgün, soruşturma ve cezalara son verilmesi talebiyle 12 Temmuz’da Aydın’da başlatılan Ankara yürüyüşü 4. gününde Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapılan oturma eylemi ve basın açıklamasıyla sona erdi. Yoğun katılımın olduğu eyleme pek çok kurum destek verdi.
Eğitim Sen Genel Meclis üyelerinden oluşan yürüyüş kolu Aydın, İzmir, Bursa ve Eskişehir’den sonra Ankara’ya ulaştı. Mehmet Öztürk’ün de yer aldığı grup MEB önünde Genel Başkan Kamuran Karaca’nın yaptığı basın açıklaması ile eylemini sonlandırdı. Karaca, baskı, sürgün, soruşturma ve cezalara son verilmesi, sendikal mücadelenin engellenmemesi ve bu hukuksuzluğun durdurulması için örgütlü mücadeleye ve bu sorunları her türlü platformda bunu dile getirmeye devam edeceklerini vurguladı.
KESK adına Eş Genel Başkan Şaziye Köse ile CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım da eyleme destek vererek açıklama yaptılar.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@