Okul müdürlerine bilişim konferansı

Çorum’da faaliyetlerini sürdüren okulların müdürlerine Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ekmel Çetin tarafından “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar, Kodlama, Robotik ve Bilişim Teknolojilerinin Eğitime Entegrasyonu” konulu konferans verildi.

Güncel 27.11.2018, 18:07
535
Okul müdürlerine bilişim konferansı

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün de katıldığı konferansta Dr. Ekmel Çetin yazılım, kodlama, robotik ve bilişim teknolojilerinin eğitime entegrasyonu uygulamalarından örnekler verdi.

Bilgisayar dünyası ve yazılımın her şeyi değiştirdiğini belirten Çetin, “Kişisel gelişim olmadığı sürece teknolojinin bir değeri yoktur. Mobil teknolojilerinin faydalı yönlerini dikkate alın. Özellikle sosyal medyayı iyi yönde kullanmayı deneyin. Teknolojinin modasının geçeceğini düşünmeyin. Tüm paydaşları sürece dahil edin” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de konuşmasında, 2023 Vizyon Belgesi’nin hedefleri doğrultusunda okul öncesinden başlayarak robotik kodlama ve algoritma eğitimi üzerine çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Büyük, “Fedakarlıklarından dolayı okul müdürü ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@