O tren Çorum’a ne zaman gelecek?

Ankara ile Sivas arasındaki, Yozgat’tan geçen 393 kilometrelik Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi’nde sona gelindi. Bu hat üzerinde ilk tren seferi için tarih de belirlendi: 4 Eylül 2021…

Güncel 04.05.2021, 22:42
1303
O tren Çorum’a ne zaman gelecek?

Halen performans testleri devam eden hatta, 66 kilometre uzunluğunda 49 tünel, 53 viyadük, 217 alt ve üst geçit,61 köprü ve menfez yapıldı. Seferler başladığında Sivas ile Ankara arası 2 saate inecek. 
Komşu Yozgat’ı ve Sivas’ı yüksek hızlı trene kavuşturacak projenin sona ulaşması, Çorumlular tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Ama, Çorum’un asırlık özlemi olan Ankara ile Samsun’u Çorum üzerinden birbirine bağlayacak YHT hattı da, doğal olarak Çorumluların gündemine, “O tren Çorum’a ne zaman gelecek?” cümlesiyle birlikte oturuyor. 
Pandemi süreci, Çorum’un demiryolu ve havalimanı taleplerini ve girişimlerini de geçici olarak gündemden düşürmüş görünse de, Çorumlular, kendi havalimanlarını ve YHT projesinin hızlandırılmasını istemekten asla vazgeçmiyorlar ve vazgeçmeyecekler. En azından, Çorum halkının tercümanı olarak ÇORUM HABER, Çorum’un haklarını en üst perdeden savunmaya devam edecek.(Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@