Kuzey Yerleşkesi için ihale izni

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, geçtiğimiz hafta sonunda yapılan Çorum Hitit Vakfı değerlendirme toplantısında, Kuzey Yerleşkesi’nin bazı fakülte binaları, sosyal donatıları ve altyapı tesisleri için Kamu İhale Kurumu’ndan ihale izninin çıktığını bildirdi.

Güncel 13.04.2014, 20:48 13.04.2014, 22:37
808
Kuzey Yerleşkesi için ihale izni

Çorum Vakfı’nın isim değiştirmesiyle kısa süre önce yeni yönetimini oluşturan Çorum Hitit Vakfı’nın ilk değerlendirme toplantısı, geçtiğimiz hafta sonunda yapıldı.

Toplantıya, Vakıf Yönetim Kurulu, Darnışma ve Denetim Kurulu üyeleri ile Ankara Şube yöneticileri katıldı.

Vakıf Başkanı Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 1986 yılında Çorum Vakfı adıyla kurulan ve Çorum Hitit Vakfı adını alarak yeniden yapılanan vakfın, ilimizin en eski ve köklü eğitim ve kültür vakıflarından birisi olduğunu, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sadece burs vermekle kalmayıp, pek çok farklı alanda çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Vakfın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçenlere şükranlarını bildiren Prof.Alkan, ilimizdeki tüm paydaşlarla sosyal, kültürel ve diğer pek çok alanda daha yoğun faaliyetler gerçekleştireceklerini ifade etti.

Hitit Üniversitesi’ndeki gelişmeleri de değerlendiren Rektör Alkan, kentle bütünleşme sonucu büyük bir sinerji oluşturulduğunu ve hızlı gelişmeler kaydedildiğini anlattı.

Vakfın Danışma Kurulu üyelerinden olan Çorum Valisi Sabri Başköy de, üniversite ile bütünleşmesi sonucu 28 yıllık vakfın daha da güçlendiğini ifade ederek, Hitit Üniversitesi’nde yaşanan gelişmelerin Çorum için çok önemli ve mutluluk verici olduğunu, Valiliğin de Üniversite’ye her türlü desteği vermeye devam edeceğini söyledi.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
kapalı
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@