Kılıç: “Köylerimiz de şehirler gibi olacak”

OKA Çorum İl Koordinatörlüğü’nce İl Stratejik Gelişim Planı’nın tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Vali Necmeddin Kılıç, İl Özel İdaresi bünyesinde “köylerimiz şehir olsun” isimli bir proje başlattıklarını söyledi.

Güncel 27.12.2016, 23:59
621
Kılıç: “Köylerimiz de şehirler gibi olacak”

Gerek Avrupa’da gerekse de ABD’de zenginlerin doğayla iç içe olan yerlerde yaşamayı tercih ettiğini kaydeden Kılıç, “AB ülkelerinin en ücra köyünde bir evin kapısına kadar asfaltla ulaşırsınız. Elektriği, suyu, telefonu, doğalgazı vardır. Biz de Türkiye’de bunu yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

Türkiye’de köylerden şehirlere yönelik göçür artık tersine döndüğünü belirten Kılıç, “Bunun için kırsalda altyapı düzenlemesi lazım. 2017 sonuna kadar Çorum’da asfaltsız köy kalmayacak. Buna ilaveten mevcut asfaltı olan yollarda da sıcak karışım asfalt olacak. Ayrıca kanalizasyonsuz ve kilit parkesiz köy de kalmayacak. Bunlar hayal değil. İhalesini gerçekleştirdiğimiz, yer teslimini yaptığımız, inşaatına başladığımız işler” diye konuştu.

Kırsal bölgelerin planlanması konusunda da köy yerleşim alanlarının yeniden tespit edildiğini vurgulayan Vali Kılıç, “Tüm bu çalışmalarımızın inşallah hayırlara vesile olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@