Hayırsever esnaftan örnek davranış

Çorum'da esnaflık yapan Serkan Yıldız, Çorum Belediyesi'ne engelli vatandaşların kullanımına sunulmak üzere 5 adet akülü araç hediye etti.

Güncel 08.05.2019, 22:33
565
Hayırsever esnaftan örnek davranış

Belediye önünde gerçekleşen akülü araç teslim törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Belediye Meclisi üyeleri, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cengiz Özkader, BEM-BİR-SEN Çorum Şube Başkanı Burhan Şahin ve akülü araçları hediye eden esnaf Serkan Yıldız katıldı.

Belediye Başkanı Aşgın programda yaptığı konuşmada, “Ramazan ayı rahmetin, mağfiretin, yardımlaşmanın zirve yaptığı bir aydır. Yardımlaşma ve dayanışma bizim toplumumuz açısından çok önemli bir değer. Bu kıymetli ayda esnafımız Serkan Yıldız örnek bir davranış göstererek belediyemize 5 adet akülü araba hediye etti. Bu örnek ve duyarlı davranışından dolayı esnaf kardeşimizi tebrik ediyorum. İnşallah bu örnek davranış sayılarının artmasına neden olur. Böyle güzel bir harekete meclis üyelerimizle birlikte şahitlik yapmak nasip oldu. Belediyemize gelen talepler doğrultusunda ihtiyacı olan hemşehrilerimize bu araçları ulaştıracağız. Bu araçlardan bir tanesini özel engelli bireylerin kullanımı için dizayn yapılmak üzere Hitit Üniversitemize teslim edeceğiz.

Belediye olarak biz de engellilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için yeni bir ihaleye çıkıyoruz. Bu ihale kapsamında 8 adet akülü, 20 adet tekerlekli sandalye alacağız. Diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kısa süre içerisinde ihalemizi sonuçlandırarak araçlarını takdim edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından ilk akülü aracı Elmas Eliaçık'a Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Meclis üyeleri ve esnaf Serkan Yıldız takdim etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@