“Hayat acımasız, rekabet çok sert, kendinizi en iyi olmaya hazırlayın”

Çorum Milletvekili Salim Uslu, kendisini ziyaret eden Hitit Üniversitesi öğrencilerine Kutadgu Bilig ve Yusuf Has Hacip’in “Ömür aziz değil, emek azizdir” sözünü hatırlatarak, “Emek toplumsal fayda üretmektir” dedi.

Güncel 14.05.2014, 23:08 14.05.2014, 23:08
787
“Hayat acımasız, rekabet çok sert, kendinizi en iyi olmaya hazırlayın”

Hitit Üniversitesi Öğrenci Grup Başkanı Yasin Hayır başkanlığında yaklaşık 20 kişilik heyet Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu ziyaret ettiler.

Ziyarette öğrencilerle bir araya gelen araştırmacı - yazar Sevda Türküsev, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Hayat bedel ödemek ve haddini bilmekten ibarettir” dedi. Gençlere ilimle beslenmeleri gerektiğini söyleyen Sevda Türküsev, “Bu ülke sizin geleceğiniz. Kendi geleceğiniz için vatanınıza, milletinize, bayrağınıza ve ezan sesine sahip çıkın” dedi.

Sosyal ve siyasal faaliyetler içerisinde hayatı tanımanın önemine işaret eden Salim Uslu ise, “Kapasitenizi, donanımınızı, bilginizi, birikiminizi artırmakla kalmayın, sürekli yenileyin. Sloganlara, şablonlara aklınızı vicdanınızı tutsak etmeyin. Her olayı sorgulayın. Nedenini, niçinini araştırın. Hayat çok acımasız, rekabet çok sert ve arz çok fazla, talep sınırlı. Bu süreçte kendinizi en iyilerden olmak üzere şimdiden hazırlayın. Okullarınız bittikten sonra yaptığınız faaliyetlerin sizin birikimlerinizi ne kadar zenginleştirdiğini sonradan göreceksiniz” diye konuştu.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@