Gönül Elçileri Ortaköy’de buluştu

Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan, Çorum’da ise Vali Necmeddin Kılıç’ın eşi Necmiye Kılıç’ın himayesinde yürütülen Gönül Elçileri Projesi yaygınlaştırılmaya devam ediyor.

Güncel 22.01.2017, 18:28
799
Gönül Elçileri Ortaköy’de buluştu

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Ortaköy’de bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Ortaköy Kaymakamı Mehmet Erdem başta olmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Türcay Aksoy, bazı daire amirleri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi’nde görevli Sosyolog Ebru Özden’in sunumuyla başlayan toplantıda daha sonra Psikolog Semanur Pehlivan tarafından Koruyucu Aile ve Kadın İstihdamı hakkında katılımcılara bilgiler aktarıldı.

Çorum’da 53 koruyucu aile yanında 67 çocuğun koruyucu aile hizmetinden yararlandığını belirten Psikolog Pehlivan, “Kuruluşlarımızda bulunan diğer çocuklarımızın da koruyucu ailelerine kavuşturulmalarını hedefliyoruz.” dedi.

İŞKUR, Halk Eğitim Merkezleri ve Kadın Kültür Merkezleri’nde kadınların beceri kazanmalarına ve istihdamına yönelik yaklaşık 40 farklı alanda kurslar açıldığını hatırlatan Pehlivan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığı ile bu kurslara katılımın sağlanabileceğini söyledi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@