“Gazi ve şehit ailelerine daha fazla değer vermeliyiz”

MHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanı Selim Güloğlu, şehit yakınları ile gazilere belediye olarak daha fazla destek çıkılması gerektiğini kaydederek, “Şanlı tarihi sayısız kahramanlıklarla dolu yüce Türk milletinin birlik ve bölünmez bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimize ve ailelerine daha fazla değer vermeli, onları özel hissettirmeliyiz” dedi.

Güncel 07.05.2019, 23:24
252
“Gazi ve şehit ailelerine daha fazla değer vermeliyiz”

Belediye Meclisi Mayıs ayı oturumu bugün Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanı Selim Güloğlu, Çorum’da gördükleri eksiklikler üzerine bir konuşma yaptı.

Konuşmasına Müslüman Türk âleminin Ramazan ayını kutlayarak başlayan Selim Güloğlu, “Bildiğiniz üzere, manevi hazzın ve lezzetin zirve yaptığı kutlu bir dönemin içinden geçiyoruz. Bu mübarek ramazan ayını Müslüman Türk âlemine hayırlara vesile kılmasını cenabı haktan niyaz ederiz” dedi.

Son zamanlarda şehit haberlerinin arttığına dikkat çeken Selim Güloğlu, şunları söyledi:

“Çorum şehitliğimizin biran evvel uygun bir projeye göre bakım, onarım ve tadilatının ivedilikle yapılması, şehitlerimize ve ilimize yakışır bir hale getirilmesi gerekmektedir.

Şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli ailelerinin mevcutta kullanmış oldukları dernek binasının bulunduğu yerin fiziki şartları dikkate alınarak şehit ve gazi ailelerinin rahat ulaşabileceği kullanışlı ve müstakil bir yer tahsis edilmesi, şehit abilerimizin rahatça gidip birbirleri ile bağlarının daha da kuvvetli olması açısından büyük önem arz etmektedir.

İlimiz genelinde şehitlerimizin vatandaşlarımız tarafından hatırlanması ve sürekli akıllarda kalmaları için şehitlerimizin isimlerinin uygun yerlere verilmesi gerekmektedir.

İlimiz bazında belediyemiz tarafından 65 yaş üstü yaşlılarımıza verilen sosyal hizmetlerin (evde temizlik, hasta bakım v.b ) yaş sınırı baz alınarak başka herhangi bir kriter aranmaksızın farkındalık yaratmak adına şehit ve gazi ailelerine hizmet verilmesi gerekmektedir.

Şehit ailelerimizin mevlit programlarında belediyemizin kullanılacak malzeme bakımından destek olması son derece önemlidir. Bu sebeple şehit ailelerimizin yapacağı mevlit programlarında gerekli olan malzemelerin Belediyemiz tarafından temin edilmesi gerekmektedir.

Şehit aileleri derneğine gelir getirecek bir yerin (çay ocağı, otopark vb. ) derneğin kurumsal anlamda çalışmasında ailelerimize daha iyi bir hizmet sağlanması ve destek verilmesi hususunda faydalı olacaktır. Tahsis edilen işyerinden kazanılan gelirin şehit ve gazi aileleri ve bilhassa çocukları için kullanılması amacıyla belediyemiz olarak uygun görülen bir yerin derneğimize tahsis edilmesi gerekmektedir.”

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE GEREKEN ÖNEMİ VERİYORUZ”

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise konuyu gündeme getirmesinden dolayı Selim Güloğlu’na teşekkür ederek, “Belediye olarak şehit ve gazi ile yakınlarına desteklerimiz sürmektedir. Şehit ve gazi derneklerimiz ile yakın diyaloglar içerisindeyiz. Bu sizin saymış olduğunuz konuları zaten hemen hemen hepsini belediye olarak yapıyoruz. Belediye olarak bu konular üzerinde hasiyetimizi gösteriyoruz. Çorum’umuzda 370 civarında şehidimiz bulunmaktadır. Bu şehitlerimizin isimlerini yaşatmaya devam ediyoruz” dedi. (Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@