DSİ yatırımları değerlendirildi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı hemşehrimiz Lütfi Akça, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaret ederek TBMM 26.Dönemi ve İdare Amirliği görevine yeniden seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Güncel 29.11.2015, 22:01 29.11.2015, 22:02
554
DSİ yatırımları değerlendirildi

Akça, “Birlikte Çorum’a birçok hizmetin yapılmasını sağladıklarını, bürokratik ve teknik alanda çalışmaları sürdürürken milletvekillerinin de siyaseten sağladığı desteklerle hizmetlerin önünü açtıklarını vurguladı.
Çorum’un Cumhuriyet tarihinde almadığı hizmetleri aldığını ve almaya devam ettiğini söyleyen Uslu, “Birçok projeyi bir ve beraber olarak Vali Ahmet Kara, Milletvekilleri, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, İl/İlçe Başkanları, Teşkilat mensupları, Kamu kurumlarının yönetici ve personelleriyle birlikte kazandırdıklarını, devam eden projelerle sulu tarımda bir devrimi birlikte yaşayacaklarını kaydetti.
Lütfi Akça, devam eden ve planlanan Devlet Su İşleri yatırımlarının da detaylı olarak değerlendirildiği görüşmede yapılan çalışmalarla ilgili de bilgiler sunuldu.
DSİ 2003 – 2015 Yılları arasında 796 Milyon TL yatırım yapıldı.. Yapımına başlanan yatırımlarla bu rakam 1,1 Milyar TL’ye ulaşıyor.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@