“Cumhuriyet, tarihin en büyük çağdaşlık hamlesi”

Türk Tarım Orman Sendikası Şube Başkanı Necati Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında tarih boyunca ortaya koyduğu kahramanlıklar ve kazandığı zaferler, dilden dile aktarılan Türk Milletinin en büyük bayramı olan Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek Cumhuriyetin, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk Milletine yeni ufuklar açtığını, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantıya bir dinamizm getirerek tarihin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olduğunu kaydetti. Gül, “Millet olarak atalarımızdan aldığımız tarihi mirasın sorumluluğunu hisseden, bugünü kavrayan ve geleceğe ışık tutan, ilme irfana sahip gençler yetiştirmek mecburiyetindeyiz” dedi.

Güncel 29.10.2018, 01:06
320
“Cumhuriyet, tarihin en büyük çağdaşlık hamlesi”

Ülkenin birlik ve beraberliğine gölge düşürmeye çalışan, bölünmez bütünlüğe ve demokrasiye zarar vermek isteyen karanlık mihraklara karşı, Cumhuriyetin kazandırdığı değerlere, kararlı emin adımlarla yürümeye devam edeceklerini anlatan Necati Gül, “Hiç şüphe yok ki, istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını korumak, el birliği ve gönül birliği ederek ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletin her bir ferdi dün olduğu gibi bugün de aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin 95. yılını kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu kutsal topraklar üzerinde bizlere bağımsız yaşama onuru kazandıran ve eşsiz fedakârlıkları ile milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum” dedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@