“Çorum’da tarım altyapısına gereken desteği sağlayacağız”

Seçimde halkın kendilerine teveccüh göstermeleri halinde belediye olarak üreticiye her türlü desteğin sağlanacağını söyleyen Nuhut, “Daha ilk günlerde makamda oturmadan Çorum’u bir tarım, spor ve marka kent haline getirmek için projelerimizi uygulayacağız” dedi.

Güncel 03.03.2014, 23:34 03.03.2014, 23:35
754
“Çorum’da tarım altyapısına gereken desteği sağlayacağız”
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut beraberinde CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi adayları ile birlikte Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Kenan Nuhut göreve gelmesi halinde daima üreticiye destek olma gayreti içinde olacağı sözünü de verdi.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Meclis Başkanı Saadettin Karaarslan ve oda yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyarette Nuhut’a Çorum çiftçisinin yaşadığı sorunlar ve beklentiler iletildi.

Kenan Nuhut’u yakından tanıdıklarını ve bugüne kadar bulunduğu görevlerde ilimizin adını gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil ettiğine inandığını söyleyen Mehmet Sayan önümüzdeki seçimlerde hem kendisine hem de CHP’ye başarı dileklerini sundu. Sayan ayrıca Ziraat Odası olarak çiftçiye hizmet etmek için üzerlerine düşeni yapmaya gayret gösterdiklerini ifade etti.

Çorum Ziraat Odası Meclis Başkanı Karaarslan da CHP heyetine başarı dileyerek ilimizde iyi bir durumda olan üretici birliklerin tek çatı altında toplanacağı Tarım Sitesi gibi bir projenin hayata geçirilmesinde Belediye’nin desteğini beklediklerini, tarımda en büyük eksiğin üretimde değil altyapıda olduğunu vurguladı.

Ziyarette açıklamalarda bulunan CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ise, kendisini evindeymiş gibi hissettiğini söyleyerek, uzun yıllar Tarım Bakanlığı Genel Müdürlüğü yaptığını söyledi. Seçildikleri takdirde günlerinin çoğunluğunun Ziraat Odası’nda çiftçilerin sorunlarıyla ilgilenerek geçeceğini vurgulayan Nuhut, dürüstlükleri ile şöhret yapmış Çorum’un tanınmış simaları ile takım arkadaşları olduklarını, belediyenin tarıma destek verme mecburiyetinin bulunduğunu dile getirdi.

Tarım İl Müdürü ile yaptığı görüşmede Çorum’da tarım ürünlerinin sanayi ürünleri ile başa baş yarışarak ihracat yapıldığını söyleyen Kenan Nuhut, tarımda dünyanın her ülkesinde önemli adımlar atılırken, Türkiye’de tarımın yeteri kadar dikkate alınmadığını dile getirdi.

30 Mart tarihinde halkın kendilerine teveccüh göstermeleri halinde belediye olarak her türlü destek vereceklerini söyleyen Nuhut, Ziraat Odası’nın her sorununda yardımcı olmak için gayret sarf edeceklerini dile getirdi. Seçildikten sonra makamda oturmayacağını ve daha ilk günlerde Çorum’u bir tarım, spor ve marka kent haline getirmek için projelerini uygulamaya koyacağını anlatan Nuhut, alacakları her kararda sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini yansıtacaklarını, Belediye olarak mutlaka çiftçilerin beklentilerine her türlü destek olacaklarını dile getirdi.

“Yeterki bu halk bize teveccüh göstersin. Çorum’u tarımda, sporda, yaşam alanlarında bir marka kent yapmak için çalışacağız. Biz mazbatayı alır almaz hemen ertesi gün kolları sıvayıp işe girişeceğiz. Çünkü Çorum’un çalışan kadrolara ihtiyacı var. Çorum bu bulunduğu konumu hak etmiyor” diye konuşan Kenan Nuhut, ülkede tarım girdilerinin yüksek olduğunu, pazarlanan ürünün ise değerini bulmadığını, üreticinin kredi borcunu ödeyemez hale geldiğini, hayvancılık desteklerinin yeterli olmadığını, dünyada tarımı sübvanse etmeyen ülke olmadığını ve ilimizde tarımın sürekli gerilediğini bildirdi.

Belediyelerin görevinin sadece gelen paraları kullanmak olmadığını, kente daha fazla kaynak sağlamanın hesabı içinde olunması gerektiğini ve “İnsan odaklı Belediyecilik” prensibiyle yola çıktıklarını anlatan CHP adayı Kenan Nuhut, Çorumlu üreticiye altyapı konusunda ellerinden gelen desteği vereceklerini de sözlerine ekledi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@