“Çiftçinin çaresizliği ayrı dert, soğana muhtaç olanlarınki ayrı”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İl Başkan Yardımcısı Tuğba Gül, çiftçinin elinde kalan patates ve soğanın Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından satın alınarak muhtaç vatandaşlara dağıtımının gösteriye dönüştürülmesini, çiftçinin ve vatandaşın çaresizliğinin göstergesi olarak niteledi. 

Güncel 15.04.2021, 21:55
132
“Çiftçinin çaresizliği ayrı dert, soğana muhtaç olanlarınki ayrı”

Hayatından bezmiş çiftçinin tarla-tapanının ipotek, traktörünün haciz altında olduğunu, onun filizlenmeye yüz tutmuş soğan ve patatesinin üç kuruşa satın alınarak muhtaç vatandaşlara sadaka misali dağıtılmasının, gelinen noktayı gösterdiğini vurgulayan Tuğba Gül, “Bir de bizi kıskanıyorlar demezler mi? Memleketi, milleti ne hale getirdiniz? Kıskanmasın da ne yapsınlar?” dedi.
DEVA Partisi İl Başkan Yardımcısı Tuğba Gül, açıklamasında özetle şunları söyledi: 
“Neye yanalım? Köylünün, çiftçinin çaresizliğine mi, vatandaşın kuru soğana muhtaç oluşuna mı, yoksa, ‘sağ elin verdiğini sol elin görmemesi’ gerektiğini emreden dinimizin hükümleri aksine, bu en faziletli ayda yardımların gösteriye dönüştürülmesine mi? Kendi elimizle başa getirdiklerimizin; milleti önce çaresizliğe gark edip sonrasında takındığı sahte ve yapmacık halkı düşünen tavırlarına mı yanalım?
Gerçeklerin er-geç gün yüzüne çıkmak gibi bir özelliği vardır. 
DEVA iktidarında çiftçi de, üretici de değerini bulacaktır.” (Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@