Çiftçi buluşmasına Çorum’dan katılım

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde önceki akşam Çiftçiler Günü nedeni ile düzenlenen iftar programına Çorum’dan da çok sayıda katılım oldu.

Güncel 15.05.2019, 21:30
660
Çiftçi buluşmasına Çorum’dan katılım

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs Çiftçiler Günü kapsamında 81 ilden katılımın olduğu etkinliklerde çiftçilerle biraraya geldi.

İftar programına Çorum’dan da Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan iftarın ardından yaptığı konuşmada müjde verdi. Milleti Türkiye ortak paydasında buluşturmanın mücadelesini verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkeyi böldürmeyeceklerini, 82 milyonu aynı şekilde sevdiğini, halen et fiyatlarının arzu ettikleri seviyeye gelmediğini de açıkladı.

Bayrama kadar yapılacak destek ödemelerinin bilgisini de veren Erdoğan, “İnşallah bayrama kadar 2,4 milyar kütlü pamuk desteği, 662 milyon yağlık ay çiçeği desteği ve 385 milyon çiğ süt desteği ödemelerini yapıyoruz. Böylece toplamda 3 milyar 447 milyon lira destek ödemesi yapmış olacağız” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@