“CHP vicdan ve ahlâk mücadelesi veriyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadın Kolları Eşgüdüm Toplantısı’nda partili kadınlara hitaben yayınladığı mesajda, “Sizler, her gün onlarca kadının öldürüldüğü, kamusal alandan soyutlanmaya çalışıldığı, sosyal hayatın içinde özgürce yaşamasının engellendiği bir ortamda, bütün kadınlarımızın da umudusunuz” ifadesini kullandı.

Güncel 06.05.2014, 22:08 06.05.2014, 23:22
549
“CHP vicdan ve ahlâk mücadelesi veriyor”

CHP Kadın Kolları 4. Eşgüdüm Toplantısı’nda Çorum’u, Kadın Kolları Çorum İl Başkanı Melda Özüdoğru ile Merkez İlçe Başkanı Firdevs Yalçın temsil etti.

Özüdoğru ve Yalçın, iki gün süren toplantıda birer konuşma da yaparak görüşlerini ve dileklerini ifade ettiler.

Toplantıya bizzat katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, CHP’li kadınlara mesajında, yolsuzlukların, hırsızlıkların ayyuka çıktığı, adaletsizliğin neredeyse bir yönetim biçimi halini almaya başladığı, hukuksuzluğun ve yoksulluğun halkın kaderi haline getirilmeye çalışıldığı bu dönemde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kazanım ve birikimlerinin sonlandırılmak istenmesine karşı, CHP örgütünün tüm kademeleriyle mücadele verdiğini belirterek, “Bu zihniyet, yalnızca bilime, sanata, felsefeye değil, aynı zamanda emek dünyasına, kadınlarımıza, çocuklarımıza ve hatta doğaya karşı politikalar üreterek eşitsizlikleri artırmakta ve dayanışma duygularını köreltmektedir.Bu zihniyetin öncelikli hedefleri arasında ise kadınlarımız gelmektedir” dedi.

CHP’nin mücadelesinin her şeyden önce vicdan, ahlâk, temiz toplum ve siyaset mücadelesi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şu ifadeyi kullandı:

“Bu mücadelede kadınlarımızın varlığı ve kararlılığı en büyük güvencem ve dayanağımdır.

Sizlerin varlığı, başarının da temelini ve teminatını oluşturuyor. Bundan sonraki süreçte alacağımız yolun, iktidara giden yol olduğu bilinciyle sizleri selamlıyorum.”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@