“Büyük Taarruz ruhunu taçlandırmaya devam edeceğiz”

AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Güncel 28.08.2020, 23:45
308
“Büyük Taarruz ruhunu taçlandırmaya devam edeceğiz”

Aziz milletin bağımsızlık yolunda gösterdiği azim ve kararlılığın dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 98. yıl dönümünü kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını dile getiren Ceylan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılan bu eşsiz zafer ile Türk milletinin bağımsızlık uğruna ortaya koyduğu kahramanlık destanının öneminin, milli şuur ve vazife duygusuyla geleceğe taşınacak güzide bir miras olduğunu vurguladı” “Milletimiz, İstiklal Savaşı ve Büyük Taarruz ruhuna sahip çıkmaya her zaman olduğu gibi büyük inanç ve cesaretle devam etmektedir. 15 Temmuz destanı ve terör odaklarına karşı içerde ve dışarda yürüttüğümüz her türlü mücadele, milli beraberlik şuurumuzun en tabii ve hakiki ifadesidir” diyen Ahmet Sami Ceylan, ülkeyi tehdit etmeye yönelik ekonomik ve siyasi saldırılar karşısında ortaya konulan mukavemet ve birlikteliğin de yine Büyük Taarruz ruhunun millet şahsındaki canlı birer timsali olduğunu söyledi. Millet olarak sahip olunan tarihi misyon ve bulunulan coğrafyadaki belirleyici rolün, bir ve diri olma hususunda daima şevk sahibi kıldığını söyleyen Ceylan, “Türkiye bugün, yedi düvele rağmen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleştirdiği büyük atılımlarla istikbale doğru yürümenin kararlılığı ve heyecanı içindedir” dedi.

Ahmet Sami Ceylan “Büyük Taarruz ruhunu, her alandaki yeni zaferler ve gelişmelerle taçlandırmaya devam edeceğimizden kuşku duymuyor; 2023, 2053, 2071 vizyonlarıyla Büyük Türkiye idealimizin giderek güçleneceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızın ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yürekten kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere vatanın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum ”dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@