“Belediyeler kimsenin hakkını gasp edemez”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, halka kavga edilerek hiçbir sorunun çözülemeyeceğini belirterek, Aşağı Sanayi Çarşısı sorununun da hep birlikte çözülebileceğini söyledi.

Güncel 03.03.2014, 23:35 03.03.2014, 23:36
896
“Belediyeler kimsenin hakkını gasp edemez”
CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut beraberinde İl Başkanı Cengiz Atlas, Belediye Meclis Üyesi Adayları ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları ile birlikte Aşağı Sanayi Çarşısı esnafını ziyaret ederek, istek ve şikâyetlerini dinledi.

Belediye başkanı olarak seçilen kişinin bir kamu görevlisi olduğunu dile getiren CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Çorum’da esnafla kavgalı bir belediyenin hoşgörüyle karşılanmadığını söyleyerek, kendisi adına Çorum’un bu durumuna üzüldüğünü söyledi.

Belediyenin kimsenin hakkını gasp etme yetkisi olmadığının altını çizen Kenan Nuhut, belediyenin görevinin önce insanların haklarını muhafaza etmek olması gerektiğini vurguladı. Kendisinin ve ekibinin esnafı son derece önemsediklerinin altını çizen Kenan Nuhut, hiç kimseyle ters düşmeden hizmet edeceklerini dile getirdi.Esnafın istemediği hiçbir projeye imza atmayacaklarını söyleyen Kenan Nuhut, “Esnafın istemediği hiçbir projeye imza atmayacağız. Esnafımızla oturup konuşacağız. Meseleyi onların istekleri doğrultusunda çözeceğiz. Halkla kavga ederek siyaset yapılmaz. Belediyenin görevi halka hizmet etmektir. Külcü’nün açıklamalarıyla ilgili biz sözümüzü söyledik. Laf ağzımızdan bir kere çıkar. Konuştuğumuzun biz daima arkasında dururuz.

Tartışmaya girmeye hiç gerek yok. Biz tartışmak için değil, hizmet etmek için çıktık bu yola. Bizim ve Çorum’un tartışmalarla kaybedecek zamanı yok. Biz Çorum’un imar sorununa bakıyoruz. Biz esnafımızın sorununa bakıyoruz. Aşağı Sanayi esnafımız sağlıklı şartlar altında çalışmıyor. 31 Mart’ta esnafımızın sağlıklı şartlarda çalışması için gerekeni yapacağız. Esnafımızı hak ettikleri gibi sağlıklı şartlarla buluşturacağız” şeklinde konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@