“AR-GER ve teknoloji üretmemiz gerekiyor”

Teknolojinin öneminin 15 Temmuz’da daha iyi anlaşıldığını söyleyen Alkan, “Darbenin arka planında teknoloji hakimdi. Pek çok yazılımdan bahsedildi. Bunları iyi görmemiz, yorumlamamız ve üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. Bilim, teknoloji ve diğer konularda çok çalışmalı ve zengin olmalıyız” dedi.

Güncel 19.12.2016, 23:10
525
“AR-GER ve teknoloji üretmemiz gerekiyor”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kredi ve Yurtlar Kurumu Hayrettin Karaman Erkek Yurdu’nda düzenlenen bir program kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Etkinlikte öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Alkan, Ar-Ge yatırımları ve çalışmalarının öneminin üzerinde durarak “İnovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmaya büyük önem verilmesi gerekiyor. Ülkelerin gücünü belirleyen unsurların başında Ar-Ge ve teknoloji üretmek geliyor. Katma değeri yüksek olan, bilimsel değeri yüksek olan, teknoloji ağırlıklı ürünler üretmeliyiz” dedi.

Teknolojinin öneminin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir kez daha anlaşıldığının altını çizen Rektör Prof. Dr. Alkan, “Darbenin arka planında teknoloji hakimdi. Pek çok yazılımdan bahsedildi. Bunları iyi görmemiz, yorumlamamız ve üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. Çok hızlı ve muazzam bir şekilde teknoloji gelişiyor. Bilim, teknoloji ve diğer konularda çok çalışmalı ve zengin olmalıyız. Elimizdeki imkanları çok iyi değerlendirerek başarılı çalışmalar yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz sürecinde sadece Türkiye’ye karşı değil, çok ciddi şekilde tüm Müslüman camiaya yönelik bir hareketin gerçekleştirildiğini ifade eden Prof. Dr. Alkan, çalışmalarda yerliliğe ve milliliğe vurgu yaparak “En önemli unsur işinizi doğru yapmalısınız. ‘Zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı ayırt edecek bir gençlik’ ifadesindeki gibi ferasetli olmalısınız. Dünyayı değiştirecek olanlar sizlersiniz. Ne istediğinizi bilerek sabırla, ısrarla, samimiyetle hareket etmelisiniz” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@